Oczywiście kochasz swojego grilla gazowego Broil King, jest to prawdopodobnie jeden z najlepszych grilli i zapewnia najlepsze smaki i najsmaczniejsze rezultaty grillowania bez względu na to, co grilujesz! Ale teraz, kiedy wkraczamy nw jesień, zdałeś sobie sprawę, że twój niezawodny gazowy grill miał pracowite lato i myślisz o jego wyczyszczeniu.

Opatentowany przez Broil King system gotowania Flav-R-Wave TM i palniki Dual-Tube TM zapewniają ciepło dla tego kultowego (i pysznego!) smaku grilla, który znasz i kochasz, ale aby utrzymać je w doskonałym stanie za każdym razem, gdy rozpalasz grill , musisz utrzymywać swój grill gazowy Broil King w czystości. 
Czysty grill oznacza wyższą temperaturę, która zapewnia doskonałe przypieczenie i szybsze grillowanie, nie wspominając o bezpieczniejszym i bardziej higienicznym doświadczeniu grillowania.

Ale nie bój się, uzyskanie grilla gazowego Broil King w doskonałym stanie jest łatwiejsze niż myślisz, zwłaszcza gdy gotowe są najwyższej klasy akcesoria do czyszczenia Broil King. W rzeczywistości cały proces czyszczenia grilla gazowego jest szybki i bezproblemowy, wymaga tylko kilku prostych materiałów i nie więcej niż około 30 minut twojego czasu.

Krok 1: Włącz grill na dużym ogniu i pozostaw go na około 10 minut lub do momentu, gdy przestanie palić. Spowoduje to spalenie dodatkowych pozostałości i zmniejszenie ilości tłuszczu. Nie zapomnij wyłączyć grilla i pozwolić mu całkowicie ostygnąć przed przejściem do kroku 2.

Krok 2: Użyj szczotki do grilla , aby wyczyścić i zeskrobać obie strony rusztu do grillowania (ułatwi to, używanie uchwytu wielofunkcyjnego Broil King), Flav-R-Waves, przekładek (użyj rękawicy do grillowania dla bezpieczeństwa!) i ruszt do podgrzewania. Usuń wszystkie te elementy.


Rękawica do grillowania

Krok 3: Spryskaj grill i ruszt do podgrzewania środkiem czyszczącym Broil King , aby pozbyć się uporczywych plam tłuszczu i usunąć resztki przypalonego jedzenia. Jeśli od ostatniego czyszczenia grilla minęło trochę czasu, pozwól mu namoczyć się przez maksymalnie 30 minut, zanim spłuczesz. Następnie ważne jest, aby natychmiast wysuszyć grill i ruszt. Alternatywnie możesz umieścić je z powrotem na grillu i spalić.


Krok 4: Sprawdź palniki pod kątem zatkanych części, w razie potrzeby delikatnie wyczyść, a następnie wyjmij. Następnie wyszczotkuj i zeskrob misę do grillowania użyj odkurzacza, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia.

Krok 5: Zainstaluj ponownie wszystkie usunięte części i przygotuj się na kolejny wspaniały grill!

Jeśli masz ochotę na coś ekstra lub po prostu masz trochę wolnego czasu, zadbaj o to, by grill gazowy Broil King wyglądał jak nowy, używając własnego środka do czyszczenia i polerowania stali nierdzewnej firmy Broil King, który pozostawia piękny, beztłuszczowy połysk. W przypadku trudnych plam na zewnętrznych powierzchniach ze stali nierdzewnej lub porcelany, krem ​​rewitalizujący do grilla Broil King działa bez wody, więc wystarczy, że dobrze go wyszorujesz, a następnie wypolerujesz, aby grill był tak piękny, jak w dniu, w którym przyniosłeś to dom.