• Akcesoria do grilla na pelet Weber

Powszechnie wiadomo, że jak grill, to podpałka, węgiel drzewny albo brykiet i pilnowanie tego wszystkiego, żeby się równomiernie upiekło i nie przypaliło. A co, jeśli jest na to rozwiązanie i wbrew pozorom nie jest takie skomplikowane, jak mogłoby się wydawać? To grille zasilane paliwem stałym, jakim jest pellet do grilla - drzewny pył w sprasowanej formie. Dodatkowo taki grill ma podwójną funkcję, bo jest jednocześnie wędzarnią. To doskonała alternatywa dla tradycyjnych grilli opalanych węglem. Z pewnością zainteresuje osoby, które aktywnie dbają o środowisko, gdyż pellet jest paliwem wykonanym w całości z naturalnych składników. Podczas jego spalania do atmosfery jest uwalniana znacznie mniejsza ilość szkodliwych substancji niż w przypadku tradycyjnego węgla drzewnego, a przeprowadzone przez specjalistów badania wykazują niemal zerową emisję CO2. Produkt uboczny spalania, czyli popiół, można wykorzystać ponownie jako nawóz mineralny. Dobrej jakości pellet spala się praktycznie w całości, a pozostałości stanowią jedynie ok. 2% jego pierwotnej objętości. Entuzjaści grillowania na takich urządzeniach zwracają uwagę przede wszystkim na smak i aromat, co zapewnia wysokiej jakości pellet wykonany z jednego gatunku drzewa lub mieszanka kilku rodzajów. Wybierając pellet do grilla, a zwłaszcza mieszanki, warto zwrócić uwagę na sposób jego wytwarzania. Niektórzy producenci mieszają w różnych proporcjach gotowy materiał z kilku gatunków drzew. Mieszanka firmy Weber jest przygotowywana w taki sposób, że pył drzewny z klonu, orzecha i wiśni trafia do prasy w równych ilościach, następnie zostaje zmieszany i sprasowany do postaci pelletu. Pozwala to uniknąć sytuacji, gdy korzystając z mieszanki, do grilla trafia większa ilość granulek jednego rodzaju drewna. Zostały bowiem wymieszane już po sprasowaniu.

Grill na pellet - zasada działania

Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, jest podłączenie grilla do prądu. Jednak nie jest to urządzenie typowo elektryczne. Zasilanie jest potrzebne do obsługi komputera, który steruje całym procesem i uruchamia poszczególne elementy, takie jak podajnik ślimakowy, wiatrak i żarnik. Po podłączeniu do sieci zasypujemy zbiornik na pellet wybraną przez nas mieszanką firmy Weber. Następnie wybieramy temperaturę lub dedykowany program, wśród których jest grillowanie, wędzenie lub pieczenie. Ślimakiem pellet wędruje do paleniska, gdzie jednocześnie rozpalany jest żarnik i wtłaczany jest tlen. W takim środowisku granulki zaczynają się palić i rozpoczyna się proces grillowania lub wędzenia. W tym momencie nie musimy już nic robić, bo komputer sam wie, ile mieszanki należy dosypać, dlatego bez obaw możemy zasypać cały zbiornik. Grille zasilane pelletem posiadają zróżnicowaną skalę temperatur, od niskich ok. 80 stopni Celsjusza, które są idealne do wędzenia, aż do 300 stopni Celsjusza, doskonałych do grillowania każdej potrawy.

Rodzaj pelletu

Pellet do grilla Weber to doskonałej jakości produkt, do którego wykonania wykorzystano różne gatunki drzew, takich jak orzech, dąb, klon, jabłoń i wiśnia. W zależności od rodzaju mieszanki możemy ją dopasować do przygotowywanych przez nas potraw. Grill Academy Blend to propozycja dla osób, które preferują pikantniejsze aromaty połączone ze słodkim wykończeniem. Doskonale będą komponowały się z wołowiną, wieprzowiną, dziczyzną i drobiem. Jest to mieszanka wykonana w równych proporcjach z trzech gatunków drzew: klonu, orzecha i wiśni. Podobne wrażenia smakowe zapewnia pellet Hickory, w którym przeważają aromaty dębu dopełniane orzechowcem amerykańskim. Dymny, orzechowy posmak z lekką nutą pieczonego bekonu to coś, na co smakosze powinni zwrócić uwagę. Dla koneserów łagodniejszych smaków dostępna jest kompozycja klonu i jabłoni, która idealnie podkreśli smak warzyw i drobiu. Wszystkie mieszanki firmy Weber są w całości naturalne i pozbawione jakichkolwiek wypełniaczy, które mogłyby wpłynąć na smak oraz zapach przygotowywanych potraw. Oferowane są w opakowaniach 9 kg, więc nie ma obaw, że pelletu zabraknie w trakcie grillowania.

Załóż konto

i otrzymaj rabat

Ekspresowa wysyłka

tego samego dnia

Zwroty i reklamacje

Szybko i bezpłatnie

Darmowa dostawa

już od 270 zł

Ekspresowa wysyłka

tego samego dnia

Zwroty i reklamacje

Szybko i bezpłatnie

Darmowa dostawa

już od 270 zł

Darmowa dostawa

już od 270 zł