• Pokrowce do grilla Weber

Ciepłe, letnie popołudnie, impreza w plenerze, sąsiedzi, znajomi i dobra zabawa przy grillu. Jednak wiadomo, że kiedyś trzeba będzie zakończyć biesiadę, a sprzęt oczyścić i schować. Gdy jest to grill murowany, nie za bardzo możemy go przenieść w bezpieczne miejsce. W przypadku urządzeń przenośnych, jeśli mamy taką możliwość, wstawiamy je do garażu czy innego zamkniętego pomieszczenia. Gdy jednak nie możemy tego zrobić, warto zaopatrzyć się w dedykowane pokrowce, które chronią sprzęt przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych, takich jak deszcz czy śnieg. Dodatkowo zabezpieczą go przed brudem i kurzem.

Dlaczego pokrowiec na grilla jest potrzebny?

Jeżeli zależy nam na tym, aby nasz grill zachował swój nienaganny wygląd i funkcjonalność jak najdłużej, powinniśmy o niego zadbać. Pokrowiec na grilla Weber to doskonały sposób na ochronę przed takimi czynnikami, jak deszcz, który stopniowo uszkadza urządzenie, prowadząc do korozji i rdzewienia elementów. Zabezpiecza on także ruchome elementy, na których może po jakimś czasie pojawić się osad z kamienia, powodujący ich blokadę. W okresie zimowym zalegający śnieg także może stanowić problem, gdyż roztapiając się i zamarzając, zwiększa on swoją objętość, co prowadzi do trwałych uszkodzeń. Promienie słoneczne powodują, że kolory płowieją i wygląd urządzenia staje się nieatrakcyjny, dlatego warto zabezpieczać grilla przed ich szkodliwym działaniem. Dlatego, gdy następnym razem będziemy odpalać grilla, a był on prawidłowo zabezpieczony, potrwa to znacznie szybciej, gdyż nie trzeba go będzie czyścić z rdzy i zabrudzeń, a potrawy na nim przyrządzone będą smakowały znacznie lepiej.

Jaki pokrowiec na grilla jest najlepszy?

Najważniejszym parametrem jest oczywiście rozmiar grilla. Pokrowce usztywniane są dedykowane do konkretnych modeli lub wybierane na podstawie ich wymiarów. Natomiast te o luźnej strukturze dopasowują się zarówno do wielkości, jak i kształtu, przez co pasują praktycznie do każdego typu urządzenia. Aby prawidłowo dobrać pokrowiec, należy dokładnie zmierzyć długość, szerokość oraz wysokość grilla. W ten sposób będziemy mogli wybrać dokładnie taki, jaki nam pasuje. Jest to istotne w przypadku konstrukcji usztywnianych. Pokrowce zrobione zostały w taki sposób, aby ich zakładanie i zdejmowanie przebiegało szybko i łatwo. Weber pokrowiec wykonany jest z wysokiej jakości materiału winylowego odpornego na wodę i inne czynniki atmosferyczne. Łatwo go utrzymać w czystości, do czego wystarczy tylko wilgotna szmatka, którą od czasu do czasu wystarczy przetrzeć osłonę. W celu usunięcia większych zabrudzeń można go wyprać w pralce bez obawy o utratę właściwości ochronnych. Jest to materiał oddychający, dlatego nie ma obawy, że pod spodem zbierze się wilgoć, która może doprowadzić do korozji i uszkodzeń.

Który pokrowiec na grilla wybrać?

Bez względu na to, jaki rodzaj grilla posiadasz, warto o niego dbać tak, aby służył Ci jak najdłużej. Dobór pokrowca jest kwestią indywidualną. Pamiętaj jednak, aby prawidłowo dobrać jego rozmiar. Modele usztywniane będą stabilniejsze i zapewnią bardziej estetyczny wygląd, natomiast luźne nakładki dopasują się do każdego urządzenia, dlatego jego kształt czy wielkość nie stanowią żadnego problemu. Zanim je przykryjesz, upewnij się, że grill jest dokładnie wyczyszczony i osuszony. Zapobiegniesz w ten sposób rozwojowi bakterii. Wszystkie pokrowce posiadają elastyczne paski na rzep, dzięki którym można je przytwierdzić do urządzenia. Ten typ osłony jest szczególnie praktyczny w przypadku palenisk kamiennych oraz elektrycznych, które dostępne są jako modele wolnostojące oraz przeznaczone pod zabudowę. Dzięki temu, że palenisko jest suche, rozpalenie grilla trwa zdecydowanie krócej, a my szybciej możemy cieszyć się smakiem przygotowywanych potraw. Jeśli więc zależy Ci na sprzęcie, który posłuży Ci przez długie lata, dbaj o niego, chroniąc go przy pomocy trwałych i niezawodnych pokrowców Weber.

Załóż konto

i otrzymaj rabat

Ekspresowa wysyłka

tego samego dnia

Zwroty i reklamacje

Szybko i bezpłatnie

Darmowa dostawa

już od 270 zł

Ekspresowa wysyłka

tego samego dnia

Zwroty i reklamacje

Szybko i bezpłatnie

Darmowa dostawa

już od 270 zł

Darmowa dostawa

już od 270 zł