Nawet gdy aura na zewnątrz nie sprzyja organizacji przyjęć w ogrodzie, to każdy podświadomie czuje chęć wzięcia udziału w takiej imprezie. Kiedy wreszcie nadchodzi szansa na grillowanie, to masz do wyboru dwie opcje organizacji. Pierwsza z nich to ''żołnierska'' albo ''harcerska''. Minimum zaopatrzenia, ognisko lub niewielki grill, raczej niewiele gadżeciarskich akcesoriów. Jest też druga, którą niech każdy nazwie wedle własnego uznania. W każdym razie polega na grillowaniu pełnym udogodnień, przemyślanych rozwiązań, które angażuje do sporządzania potraw w stopniu mocno ograniczonym.

Bezpieczeństwo własne i gości

Oczywiście nie negujemy upodobań kulinarnych czy sposobu pracy. Jedynie pragniemy podsunąć kilka pomysłów, które sprawią, że impreza dedykowana wspólnemu z rodziną czy przyjaciółmi spędzeniu czasu, faktycznie temu posłuży.

Klienci podczas nabywania wyposażenia kuchenno-grillowego kierują się po pierwsze ich użytecznością podyktowaną rodzajem grilla. Akcesoria do grilla Broil King, bo o nich traktuje ten artykuł, to szeroka gama produktowa, dająca wybór pod względem wielkości, barw, materiałów. Przede wszystkim jednak dostosowane są do grilli gazowych i tradycyjnych.

Pomijając w tym momencie aspekt szykowania smakowitych mięs, warto wiedzieć, że dobra impreza to taka, która nie jest zakończona przytruciem żołądkowym czy innymi nieprzewidzianymi skutkami. W związku z tym na wyposażeniu znaleźć się powinien termometr elektryczny, zestaw desek i podkładek, szpikulce do mięsa, które pozwolą na zachowanie higieny.

Tłuste potrawy i kontakt z wysoka temperaturą są naturalnym czynnikiem działającym destrukcyjnie na grilla bez względu na jego wielkość. Konieczna jest dbałość o solidne wyczyszczenie sprzętu po każdym użyciu. Przyda się do tego szczotka Baron z włosiem z palmy, szczotki z nasadką Imperial albo każda inna możliwa do znalezienia wśród akcesoriów do grilla Broil King. Jednakże z samej szczotki nic – warto mieć w zanadrzu silny środek myjący, na przykład preparat czyszczący Broli King, który nie dość, iż radzi sobie z usunięciem przypaleń, to jeszcze pozostawia błysk godzien nieużywanego jeszcze sprzętu.

Produkty, które zmieniają oblicze grillowania

Grube i cienkie kiełbasy, pokaźne płaty boczku, przyciągające zapachem kaszanki... Wymienione produkty są typowymi dla imprezy w stylu barbecue. A czy jadłeś kiedyś pizzę z grilla? To nie żart, tylko kolejna z opcji, którą warto włączyć do grillowego barbecue. Umożliwia ją kamienna płyta do pizzy.

Osoby, które nie przepadają za ociekającymi tłuszczem mięchami, zachwycone będą zapewne informacją, że grill-party to także okazja do wypróbowania stalowej skrzynki do wędzenia. Wyobraź sobie tylko zapach i smak dowolnej ryby, która po czasie spędzonym w skrzynce zaprosi do skosztowania.

Szaszłyki tylko kolejna z opcji, która wedle uznania może być w formie wege lub tradycyjnej z mięsem. Zapomnij o łamiących się drewnianych patyczkach, które nie wytrzymują naporu nadzianych produktów – z pomocą przychodzi zestaw do szaszłyków.

Od teraz trudnością nie będzie także pieczenie i dzielenie drobiu, gdyż mamy coś stworzonego z myślą o tego typu wyzwaniach. Stojak do kurczaka z brytfanną umożliwia nadzianie kurczaka, gęsi, indyka bez konieczności obracania go w celu wygodnego dzielenia.

Akcesoria Broli King – stworzone, by służyć

Akcesoria do grilla Broil King są przykładem artykułów, które stworzone zostały z myślą o podniesieniu komfortu grillowania. Są wykonane z solidnych surowców, którym niestraszne są gorące języki ognia, chłodna bryza zawiewającego w ogrodzie wiatru. Innymi słowy, można mieć pewność, że raz zakupione przetrwają ekstremalne warunki.

Płyty żeliwne, nierdzewne, metalowe, brytfanny, sztućce i tak zwane utenisilia – każdy z produktów to efekt pracy szeregu specjalistów. Przygoda każdego rozpoczyna się od potrzeb komunikowanych przez klientów i wówczas w głowach genialnych projektantów pojawia się chęć stworzenia przydatnego narzędzia. Kolejnym etapem jest stworzenie projektu, dobór stosownego surowca. Równie istotna jest produkcja zgodna z wytycznymi wskazanymi wcześniej.

Choć droga kreowania produktu nie zaskakuje, gdyż należy do raczej standardowych, to warto uświadomić sobie jak wiele trudu marka Broil King wkłada w wypuszczenie na rynek każdego, nawet najmniejszego produktu. Wielu producentów można wrzucić do jednego worka, jednak nie każdy zostaje doceniony w sposób naprawdę godny. Ich potencjał na szczęście ujawnia się w trakcie grillowania. I to jest najważniejsze!