Odkryj świat grillowania z niezrównanymi seriami grilli Broil King! Każda z nich - Royal, Monarch, Baron, Imperial i Crown - oferuje unikalne cechy i opcje, które sprawią, że twoje popisy kulinarne na świeżym powietrzu staną się niezapomniane. Przedstawiamy najważniejsze informacje o seriach oraz przegląd flagowych modeli, tak abyś mógł dokonać najlepszego wyboru!

Grille Broil King

Na początek kilka słów o samej marce. Broil King to kanadyjski producent znajdujący się w czołówce najchętniej wybieranych marek grilli i akcesoriów. Wyróżnia się bardzo wysoką jakością i trwałością urządzeń, zastosowaniem solidnych materiałów a także innowacyjnymi funkcjonalnościami. Broil King stale unowocześnia grille, wyposażając je w coraz bardziej zaawansowane systemy kontroli temperatury oraz technologie zwiększające wydajność grillowania. Liczne dodatkowe funkcje, takie jak palniki boczne czy płyty do smażenia, zwiększają spektrum możliwości gotowania na grillu i pozwalają przygotować niemal każdą potrawę.

Grille gazowe Broil King

Grille gazowe tej marki znane są z imponującej mocy - błyskawicznie osiągają wysoką temperaturę, dzięki czemu mięso jest idealnie wypieczone i jednocześnie zachwycająco soczyste. 

Broil King wyposaża grille gazowe w liczne technologiczne rozwiązania tj:

  • palniki Dual- Tube - zapewniające idealne rozprowadzanie ciepła w każdym punkcie,
  • Flav-R-Wave,  które zapewniają nie tylko równomierne rozprowadzanie ciepła , ale też odparowywanie soków i tłuszczu, gwarantujące niepowtarzalny aromat,
  • zapłon Sure-lite który pozwala szybko i bezpiecznie uruchomić grilla,
  • zawory Linear- Flow umożliwiające bardzo precyzyjne dopasowanie płomienia grilla i temperatury,
  • system Sensi-Touch w pokrętłach, które pozwalają precyzyjną kontrolę temperatury,
  • komorę z podwójną izolacją, która zwiększa wydajność grillowania.

Z racji typu zasilania oraz rozwiązań konstrukcyjnych, grille gazowe tech producenta są bardzo łatwe w czyszczeniu. System odprowadzania tłuszczu i łatwo dostępne ruszty czy komora spalania sprawiają, że czyszczenie jest dość komfortowe. 

Grille gazowe Broil King można rozbudować o całą gamę akcesoriów tj. palnik boczny, płyta do smażenia czy wok.

Broil King Royal

Zacznijmy od  serii Royal. Jeśli jesteś początkującym grillującym lub szukasz niezawodnego rozwiązania w przystępnej cenie, modele z serii Royal są dla Ciebie. Są one kwintesencją prostoty obsługi i dobrej jakości wykonania.

Broil King nie uznaje kompromisów, dlatego funkcje i możliwości tej serii,  choć są bardziej podstawowe niż w dalej omówionych seriach, stanowią godny uwagi wybór. Royal pozwala przyrządzić smaczne dania w komfortowych warunkach. 

Grill gazowy Broil King Royal 320

Grill gazowy Broil King Royal 320  to średniej wielkości grill (wymiar rusztów głównych 55 × 36,5 cm), wyposażony we wszystkie niezbędne funkcjonalności i technologie Broil King  m.in. Flav-R-Wave. Dwustronne ruszty żeliwne, trzy palniki tubowe o mocy  8.8 kW oraz boczne półki i  szafka, która pomieści butlę gazową sprawia, że jest on komfortowy w użyciu.


Royal 320 posiada zawory Linear-FLow, termometr Accu-Temp, piekarnik z odlewu aluminium oraz  solidne kółka. 

Porównując grilla Broil King Royal 320 z przedstawicielami serii Monarch różnicą jest brak systemu PGT, dwukomorowej pokrywy oraz materiał wykonania bocznych półek (w Royal jest to tworzywo sztuczne a w Monarch stal emaliowana).

Broil King Monarch

Kolejną serią jest Monarch. Cechuje się przemyślaną konstrukcją, wysoką jakością materiałów oraz zaawansowanymi funkcjonalnościami. 

Serie Monarch, Baron i Imperial to grille wyposażone są w system PGT (Performance Grill Technology) i ten czynnik wpływa w największym stopniu na różnicę cen np. pomiędzy serią Royal a Monarch. 

Powierzchnia grilla jest większa, a kontrola temperatury bardziej precyzyjna.  O ile w serii Royal znajdziemy tylko podstawową wersję z trzema palnikami, w serii Monarch niektóre modele posiadają boczny palnik, rożen i płytę do podgrzewania, co daje większą elastyczność i możliwość eksperymentowania z różnymi potrawami.
Różnicę da się zauważyć także w rusztach. Monarch posiada masywne, cięższe ruszty, z niewielkimi odległościami między żeberkami. Sam kształt rusztów jest też bardziej dopracowany. Wszystko to sprawia, że ruszty grilli Monarch lepiej rozprowadzają temperaturę, odparowywanie tłuszczu jest bardziej efektywne a i mniejsze kawałki jedzenia rzadziej spadają poza ruszt.

Jako ciekawostkę dodamy, że Monarch oferuje o połowę dłuższą  gwarancję na palniki.

Grill gazowy Monarch 390 Broil King

Jednym z częściej wybieranych modeli z tej serii jest Broil King Monarch 390. Wyróżnia się eleganckim wyglądem i stalową konstrukcją.  Praktycznym wyposażeniem tego modelu  jest zestaw rożna obrotowego z 4,4 kW palnikiem rożna, prętem z kolcami oraz silnikiem elektrycznym a także  kuchenka boczna z palnikiem o mocy 2,9 kW.


Monarch 390 posiada piekarnik Therma-Cast z grubego odlewu aluminium a jego kubatura gwarantuje większą pojemność piekarnika ( zmieszczą się w nim większe niż w Royal 320  akcesoria do grillowania).

Ten model jest wyposażony duży, czytelny termometr wbudowany w pokrywę i masywne żeliwne ruszty oraz 3 palniki Dual-Tube. Jeśli chodzi o górną półkę, jest ona wykonana z solidnych prętów pokrytych porcelanową emalią - to zabezpiecza dodatkowo przed przywieraniem dań.

Półki boczne w tym modelu to połączenie metalu oraz farby epoksydowej; ich rozmiar daje nieco większą powierzchnię użytkową niż Royal.

Warto wspomnieć także o szafce na butlę, która w Baronie 390 jest zabudowana z każdej strony. Ma to wymiar nie tylko estetyczny - chroni również przed przedostawaniem się do środka owadów. 

Broil King Baron

Seria Baron wnosi jeszcze większe możliwości i większą precyzję grillowania.To kolejny krok w górę w kategorii grilli. Powierzchnia grilla jest jeszcze większa, a funkcje stają się jeszcze bardziej zaawansowane. Dzięki trzem lub czterem palnikom  możesz tworzyć różne strefy grillowania, co umożliwia gotowanie różnych potraw jednocześnie. Seria Baron to paniki Dual-tube, rożen i kuchenka boczna dostępna w niektórych modelach, a także możliwość montażu palnika na podczerwień w miejscu kuchenki bocznej.  Istnieje również możliwość instalacji rusztu ze stali szlachetnej w  miejsce dwustronnego rusztu żeliwnego Falv-R-Cast.

Grill gazowy Baron 490 Broil King

W ramach serii Baron niezmienną popularnością cieszy się wszechstronny i pełen udogodnień grill Broil King Baron 490. W tym modelu dominuje cyfra 4 - Baron posiada 4 aromatyzery Flav-R-Wave , 4 palniki Dual-Tube a także 4 dwustronne żeliwne ruszty. W tym grillu jest opcja zmiany położenia rusztów. Piekarnik jest  głęboki, wysoki i dodatkowo izolowany. 


Baron 490 jest także wyposażony w ruszt obrotowy w silnikiem elektrycznym oraz kuchenkę boczną z palnikiem 2,7kW.  Elementy grilla pokryte epoksydową farbą proszkową. Wysoka jakość wykonania jest widoczna także w drzwiach, których fronty zostały wykonane ze stal szlachetnej.

Broil King Crown

Przyjrzyjmy się teraz bliżej serii Crown. Czy warto się nią zainteresować? Odpowiedź brzmi zdecydowanie TAK! Seria Crown oferuje ogromne możliwości w nieco bardziej przystępnej cenie w porównaniu do serii Imperial. Seria Crown  jest wyposażona w wiele z tych samych zaawansowanych funkcji, które można znaleźć w serii Imperial. Solidna konstrukcja, duże powierzchnie grilla, precyzyjna kontrola temperatury - to wszystko czeka na Ciebie w grillach serii Crown.

Grill gazowy Crown 440

Broil King Crown 440 to intuicyjna obsługa oraz elegancki design i staranność wykończenia w każdym detalu. 


Komfort grillowania gwarantują 4 opatentowane palniki Dual-Tube™ ze stali szlachetnej o łącznej mocy 11,4 kW oraz 3 żeliwne dwustronne ruszty. Crown 440 posiada również kuchenkę boczną o mocy 2,7 kW.

Jest oczywiście uzbrojony w rozwiązania technologiczne tj.  4 aromatyzery oraz wyjmowana tacka ociekowa, zawory Linear-Fol, zapalarka Sure-Lite a także wbudowany w pokrywę termometr Accu-Temp. Dno piekarnika wykonane jest w całości z jednego odlewu aluminium, pokrywa jest pokryta emalią porcelanową a górny ruszt ze stalowych prętów polewka spiek ceramiczny..

Broil King Imperial

Na koniec przechodzimy do serii Imperial. Jest stworzona dla prawdziwych miłośników grillowania, którzy pragną osiągnąć kulinarne arcydzieło dopracowane w każdym detalu.

To seria flagowa marki Broil King, oferująca najwyższą jakość, doskonałą wydajność i zaawansowane funkcje. Powierzchnię grilla są duże, a system regulacji temperatury pozwala na perfekcyjne dostosowanie do wymagań każdej, nawet bardzo wymagającej potrawy. Nie wspominając o solidnych materiałach konstrukcyjnych i niezliczonych dodatkowych funkcjach, które sprawią, że grillowanie wnosi się na trudny do osiągnięcia na innych urządzeniach poziom.

Grille gazowe Imperial to najwyższa półka, tak więc i ceny są znacząco wyższe pod omawianych serii. Imperiale to wolnostojące stanowiska robocze jak również grille do zabudowy z szafką a nawet wyspy. Ceny tak zaawansowanych urządzeń rozpoczynają się od 20 tysięcy.

Grill gazowy Imperial 690

Broil King Imperial 690 to istna machina. 6 palników ze stali nierdzewnej wytwarza imponującą moc 17,8kW. Całości dopełnia rożen elektryczny oraz palnik boczny.


Ogromna powierzchnia rusztów, oddzielne komory grille, 2 termometry,  ruszty ze stali nierdzewnej oraz stylowy design - po tym można poznać grilla Imperial 690.  Pokrywy komorowe, także  ze stali, są  pokryte spiekiem ceramicznym ze stylowymi ściankami z odlewu aluminium. Imperial jest wyposażony w 6 obrotowych kółek, w tym 3 z możliwością poziomowania oraz stalową szafkę z frontami drzwi i szuflad wykonanymi ze stali szlachetnej z miejscem na butlę.

Grille gazowe Broil King to szeroki wachlarz możliwości - masz pewność, że wśród przedstawicieli tej marki  znajdziesz urządzenie,  które będzie pasować do przestrzeni jaką posiadasz oraz upodobań kulinarnych, które planujesz realizować w swojej całorocznej kuchnie zewnętrznej Broil King.