Wkomponowanie grilla do istniejącej aranżacji wydaje się procesem trudnym i kosztownym. Często także z pozoru zupełnie niemożliwym do zrealizowania. Jednak obawy te nie mają potwierdzenia w rzeczywistości. Grill do zabudowy pozwala na wygodne przyrządzanie grillowanych potraw, a cała zabudowa grilla gazowego zwiększa bezpieczeństwo i komfort użytkowania tego urządzenia. Nie mówiąc o stylu – piękny grill gazowy do zabudowy jest masywny i zwraca na siebie uwagę. W poniższym artykule wyjaśniamy, jak zrobić ciekawą zabudowę grilla gazowego.

Grill do zabudowy – dlaczego to dobre rozwiązanie?

Grill gazowy do zabudowy ma wiele przeróżnych zalet w stosunku do urządzenia wolnostojącego. Wszystkie wynikają z jego konstrukcji, wielkości, stopnia skomplikowania oraz otoczenia.

  • Grille gazowe do zabudowy są wygodne w użytkowaniu – duże, rozłożyste grille przeznaczone do zabudowy zazwyczaj cechują się szeroką i głęboką przestrzenią roboczą oraz wieloma dodatkami, które zwiększają ich i tak dużą funkcjonalność. Dzięki temu można przyrządzić w zasadzie każde danie i to bez opuszczania stanowiska przy grillu!
  • Zabudowa grilla gazowego jest bezpieczna – urządzenia wolnostojące mogą być, przynajmniej w teorii, narażone na ich przewrócenie. Czasami wystarczy zabawa dziecka czy nawet kopnięcie piłki w kierunku urządzenia. Straty potrafią być duże, szczególnie gdy wskutek przewrócenia się awarii ulegną najważniejsze elementy mechaniczne.
  • Grill do zabudowy jest z reguły bardziej funkcjonalny – urządzenia przeznaczone do ich montażu w mniej lub bardziej skomplikowanej instalacji są bardzo dopracowane. Znajdziemy w nich praktycznie wszystkie najważniejsze funkcje, gdyż producent nie musi dbać o ich mobilność czy jak najniższą wagę, aby móc przenosić je w obrębie działki.
  • Grille gazowe do zabudowy to luksus w pełnym znaczeniu tego słowa – na zabudowę grilla gazowego z reguły decydują się wyłącznie najbardziej wymagający grillowicze. Nie dzieje się to bez powodu. Zakup odpowiednio dużej liczby urządzeń oraz ich montaż w szafkach czy stworzenie zupełnie nowej konstrukcji to dość kosztowne, lecz także bardzo opłacalne rozwiązanie.

Grillowanie się opłaca!

Grille gazowe do zabudowy to urządzenia, dzięki którym można jeszcze lepiej wypocząć podczas weekendowych spotkań ze znajomymi lub grillowania z rodziną. Standardowe przenośne urządzenia z reguły trzeba doprowadzić na miejsce, po czym podłączyć je np. do źródła gazu i dopiero przejść do realizacji swoich pasji. W przypadku grilli do zabudowy jest odwrotnie – można od razu przejść do pracy nad naszymi sprawdzonymi i ulubionymi przysmakami oraz wykorzystać nowe, świeże przepisy. To jednak tylko początek zalet wynikających z grillowania.

  • Grillowanie zbliża ludzi – spożywanie potraw to dla wielu osób idealny sposób spędzania czasu z rodziną czy znajomymi. Tak naprawdę jednak dopiero podczas ich przyrządzania można stworzyć wspaniałą atmosferę. Każdy może obejrzeć cały proces grillowania i dołożyć swoje dodatki, co w pewnym stopniu pozwala uczestniczyć w zabawie!
  • Grillowanie jest smaczne – pyszne mięsa, nietypowe owoce i doprawione warzywa potrafią wciągnąć nawet najbardziej wybredne osoby, których gust trudno zaspokoić. Grillowanie jest sposobem na skosztowanie nowych smaków przyrządzanych na świeżym powietrzu.
  • Grillowanie wycisza – w aktualnych dość zabieganych czasach każda wolna chwila jest na wagę złota. Nie dziwi zatem fakt, że coraz więcej z nas poszukuje nowych możliwości wypoczynku. Jednych wycisza aktywność fizyczna, a innych – spokojne przyrządzanie nowych potraw. W uczuciu spełnienia pomoże z pewnością widok szczerze uśmiechniętych gości, którzy będą spożywać nasze dania.

Zabudowa grilla gazowego – liczy się komfort

Grill do zabudowy ma ogromną przewagę w komforcie nad wszystkimi innymi wariantami. Wystarczy go otoczyć kilkoma blatami roboczymi, uzupełnić dodatkowymi szafkami zamykanymi na drzwiczki i przewidzieć kilka poręcznych szuflad. Tak skomponowana zabudowa wygląda – i działa – praktycznie tak samo, jak prawdziwa kuchnia na świeżym powietrzu!

Wiele osób tworzy szczególnie skomplikowane zabudowy grilli gazowych. Jedni decydują się na standardowe otoczenie grilla dwiema szafkami – po jednej po obu stronach, a inni projektują nietypowe rozwiązania dla wymagających. Najbardziej wyróżniają się z pewnością zabudowy w kształcie litery U oraz narożne typu L. W ich przypadku możemy liczyć na ogrom miejsca, które warto przeznaczyć np. na montaż urządzeń akcesoryjnych.

Grill gazowy do zabudowy – jak wybrać odpowiedni?

Grill do zabudowy to urządzenie, którego wybór jest bardzo istotny z punktu widzenia jego użytkownika. Dlaczego? Dlatego, że jest ono z reguły dość kosztowne, a tym samym także dość skomplikowane w montażu. Zakup grilla do zabudowy potrafi mocno nadszarpnąć każdy domowy budżet, podobnie jak dostosowanie mebli do jego rozmiarów i wymagań. Jeśli się okaże, że wybrany przez nas grill gazowy do zabudowy nie spełni oczekiwań, narazimy się na duże koszty.

Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na ich moc i dopasować ją do naszych oczekiwań. Ponadto powinno się ocenić również możliwość rozbudowy konkretnego urządzenia o kolejne dodatki akcesoryjne, a także zwrócić uwagę na markę. Im ta jest lepsza, tym także pewniejsza. Większość współczesnych klientów zauważa tę zależność, dlatego coraz rzadziej sięgamy po niskiej klasy urządzenia, a coraz częściej po te z wyższej półki. To inwestycja w przyszłość.

Grille gazowe do zabudowy – nowoczesne urządzenia dostępne w Grillmajster.pl

W naszym sklepie oferujemy wyłącznie najlepsze grille do zabudowy, a wśród nich urządzenia marki Broil King oraz Weber. Obie firmy mają wieloletnie doświadczenie oraz setki tysięcy zadowolonych klientów z całego świata. Ich bardzo korzystna cena w stosunku do jakości oraz znakomity serwis gwarancyjny, a także setki ciekawych dodatków technicznych sprawiają, że na rynku trudno znaleźć inne, równie dobre produkty do grillowania.


Zapraszamy do złożenia zamówienia, a w razie pytań do kontaktu z naszymi pracownikami. Bardzo chętnie rozwiejemy wszelkie wątpliwości i pomożemy w wyborze modelu dopasowanego do wymagań konkretnej osoby. W naszej ofercie znajdują się wyłącznie wyselekcjonowane produkty najwyższej klasy, które mają za sobą dziesiątki lat doświadczenia i setki tysięcy wyprodukowanych urządzeń.