Trudno wyobrazić sobie wiosenno-letnie spotkania z rodziną i przyjaciółmi bez grilla. Stanowi on jeden z najważniejszych elementów regularnej integracji z bliskimi, dlatego planując aranżację przydomowej przestrzeni ogrodowej nie powinno zabraknąć w niej również profesjonalnego zabudowanego grilla. Pozwoli on celebrować ważne święta rodzinne - urodziny, spotkania z dawno niewidzianymi krewnymi oraz przyjaciółmi, komunie czy imieniny w towarzystwie wyśmienitych dań, dobrej muzyki i wspaniałego otoczenia zieleni oraz najbliższych.

Zabudowany grill na gaz czy zwykły węglowy?

Wiele osób z pewnością zapyta czy wybranie tradycyjnego grilla węglowego nie będzie wygodniejszym rozwiązaniem... Grill na węgiel to dobry wybór w sytuacjach, kiedy wyjeżdżamy z zamiarem grillowania, na przykład na majówkę. W ogrodzie jednak najlepiej sprawdzi się zabudowany grill gazowy. Jest znacznie wygodniejszy w rozpalaniu, nie potrzebuje do tego tyle czasu, co węglowy oraz pozwala na łatwiejsze i skuteczniejsze kontrolowanie temperatury. 

Ponadto zabudowane grille posiadają pewną kluczową cechę, której nie mają grille na węgiel. Dzięki wbudowanym palnikom, szufladom na naczynia oraz oświetleniu nawet w ogrodzie przed własnym domem możemy poczuć się niczym w profesjonalnej kuchni. W przypadku tych grilli ograniczenia praktycznie nie istnieją - mamy możliwość zamontowania również zlewozmywaka, który pozwoli szybko i wygodnie przygotować posiłek od zera bez konieczności korzystania z domowej kuchni. 

Jak właściwie dobrać grilla do zabudowy?

Zastanawiając się nad wyborem grilla do zabudowy do naszego ogrodu, stajemy przed podstawowym pytaniem. Czy powinniśmy zainwestować w grill na gaz ziemny, czy na butlę gazową?

Odpowiedź brzmi - to zależy od naszych potrzeb. Jeśli planujemy częste grillowanie w sezonie i zależy nam na nieustannym dostępie do gazu, chcemy też w 100% uniknąć sytuacji kryzysowych związanych z jego brakiem, grill gazowy sprawdzi się idealnie. Grille tego rodzaju sprawiają, że perspektywa ewentualnych problemów związana z szukaniem butli "na już" automatycznie znika, a my zyskujemy stacjonarną kuchnię ogrodową gotową do działania zawsze wtedy, gdy tego potrzebujemy. Wystarczy wynająć specjalistów, którzy zajmą się podłączeniem grilla do gazu ziemnego, z którego korzystasz na co dzień.

Który model sprawdzi się najlepiej?

Doskonałym wyborem będą grille Broil King z ekskluzywnej serii Imperial. Każdy z modeli będzie idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie imprezy w szerokim gronie rodzinnym. Zostały przygotowane do zabudowy w preferowany przez Ciebie sposób oraz wyposażone w wiele funkcjonalnych elementów. 

Modele, do których zaliczamy grille do zabudowy Broil King, pozwalają nam na montaż takich elementów, jak dodatkowe obszerne blaty umożliwiające przygotowanie całej uczty bez rezygnacji z towarzystwa zaproszonych przyjaciół, zadaszenie, które nie tylko ochroni nas przed nieprzyjaznymi warunkami atmosferycznymi, ale także spełni doskonałą funkcję estetyczną - mamy szansę w pełni dostosować je designu, zgodnie z którym zaaranżowaliśmy dom oraz jego otoczenie. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by wyposażyć naszą ogrodową kuchnię w ogrzewanie pozwalające na wspólne grillowanie nawet do późnej nocy, zwłaszcza późnym latem czy bardzo wczesną jesienią, kiedy wieczorami robi się znacznie chłodniej. Łącząc to wszystko z profesjonalnym klimatycznym oświetleniem zyskamy wspaniałą atmosferę komfortu.