Podczas poszukiwań nowego grilla istotna jest nie tyko cena. Coraz więcej kupujących bierze pod uwagę czynniki takie jak rodzaj zasilania, jakość wykonania oraz elementy wyposażenia. Równie ważne jest określenie możliwości i potrzeb związanych z wymiarami grilla jak również wielkością samego rusztu. Poniżej kilka propozycji, które zaspokoją mniejszy jak i większy apetyt!

Małe jest piękne… i praktyczne w podróży

Jeśli lubisz spontaniczne wypady i często podróżujesz, rozmiar grilla staje się głównym aspektem decydującym o jego praktyczności. Gabaryty (a także rodzaj zasilania) ma również duże znaczenie, gdy chcesz zagospodarować niewielką przestrzeń balkonu czy tarasu. W sytuacjach, kiedy zależy ci na niezależności i możliwości przyrządzenia szybkiego oraz taniego posiłku małe grille sprawdzają się idealnie. Mimo że zmieści się na nim  tylko kilka porcji mięsa wiele osób decyduje się właśnie na taki wybór. Poza niewygórowanym kosztem posiłku zapewnia biwakowy klimat i tak samo pyszny smak grillowanych potraw. Jeśli zatem planujesz grillowanie dla 2-3 osób mały grill sprawdzi się idealnie. Przykładem wygodnego w użyciu grilla o niewielkich rozmiarach jest Grill elektryczny Weber® Q 1400.  Jako że jest on elektryczny, nie ma żadnych przeciwskazań, aby móc go używać na balkonie. Możesz śmiało zabrać go na wakacje przyczepą kempingową a także wszędzie tam, gdzie jest zapewniony dostęp do prądu.


Sezonowy grill 

Jeśli lubisz grillować, jednak w praktyce wcielasz się w rolę grillmajstra zaledwie w kilka weekendów sezonu letniego, warto kupić grilla średniej wielkości. Przy wyborze tego typu grilla należy oczywiście nadal kierować się jakością, jednak nie ma sensu przepłacać za funkcje, z których nie zamierzasz korzystać. Zatem jeśli masz do dyspozycji niewielką przestrzeń albo grillujesz w skromnym rodzinnym gronie, inwestycja w potężnego eleganckiego grilla nie jest koniecznością – chyba że uczestniczysz w sąsiedzkiej rywalizacji

Niewielkie grille z powodzeniem umożliwiają przyrządzenie kilku sztuk mięsa i warzyw lub szaszłyków.

W tej kategorii rozmiarowej polecamy grill węglowy Master-Touch GBS czarny E-5750

Jego ruszt o średnicy 57 cm zaspokoi apetyty 4-6 grona grillowiczów.

Grille Weber, w tym wspomniany model, posiadają system GBS. Ten system wymiennych akcesoriów do grilla pozwala w przeciągu chwili przeobrazić grilla w gofrownicę, kociołek, piec do pizzy, rożen czy wook.


Profesjonalne grillowanie

Dla osób, które grillują często i w większym towarzystwie, polecamy wysokiej jakości sprzęty, które umożliwiają podanie różnorodnych potraw – tych prostszych jak i tych bardziej wykwintnych – w mistrzowskim wydaniu. Większe grille Weber, oprócz nietuzinkowego designu posiadają duże ruszty, boczne palniki, rożen, dodatkowe boczne blaty i wiele innych udogodnień.  Pozwala to na przygotowanie niemal dowolnego typu potraw a przy tym na dużą oszczędność czasu, ponieważ wiele rzeczy można przyrządzać jednocześnie. 

 W tej kategorii wybór może paść na Grill gazowy Spirit II E-320 GBS. Posiada on 3 palniki i obszerną przestrzeń do grillowania jak również praktyczny stolik i kuchenkę boczną oraz hak na sztućce. W skład jego wyposażenia wchodzi również w system GS4 i moduł na iGrill 3. Posiada on także możliwość wykorzystania innych akcesoriów do grillowania z serii GBS.Na grillmajster.pl znajdziesz także inne modele solidnie wykonanych i funkcjonalnych grilli. Nasi doradcy pomogą w wyborze urządzenia, które w największym stopniu będzie wpisywać się w Twoje potrzeby i możliwości!