Grillowanie, dzięki dostępnym technologiom oraz szerokiej gamie akcesoriów, wygląda zupełnie inaczej niż dwie dekady temu. Podczas gdy części z nam grillowanie kojarzy się z najprostszym modelem grilla węglowego i kiełbasą oraz karkówką, inni myślą o wspólnym biesiadowaniu przy grillowanych warzywach, owocach morza, soczystych żeberkach i pizzy dla dzieciaków. Dzisiejsze grille węglowe, gazowe czy na pellet pozwalają przyrządzić niemal każdą potrawę. Na plus zmieniły się także kwestie związane z czyszczeniem i konserwowaniem grilla. 

Sprawdź w jakie akcesoria warto się zaopatrzyć, aby ułatwić sobie proces grillowania, poprawić smak potraw oraz poszerzyć spektrum możliwości kulinarnych.

Akcesoria zwiększające komfort grillowania

Kompletny zestaw narzędzi grillowych

Broil King oferuje również kompletny zestaw do grillowania Imperial.  które zawierają wszystko, czego potrzebujesz do udanego grillowania. W skład takiego zestawu mogą wchodzić różne szczypce, widelce, łopatki, szczotki do czyszczenia, pędzle do smarowania itp.

Kosz do grillowania warzyw

Wielu  z nas opanowało już sztukę kombinowania i grillowania warzyw na ruszcie, tylko po co się męczyć? Brytfanna do grillowania warzyw Broil King jest bardzo wygodny w użyciu a do tego dość uniwersalny - oprócz warzyw da się w nim ugrillować także mniejsze porcje mięsne np. plastry.   Przygotowanie w takiej brytfannie pozwala  spływać sokom, co jest bardzo istotne w kontekście grillowania warzyw. Jednym słowem jest to poręczne i funkcjonalne akcesorium, które warto mieć w zanadrzu.

Wieszak na podudzia 

Kurczak to także już dość typowe danie z grilla. Można go przyrządzać bezpośrednio na ruszcie. Alternatywą jest wieszak na podudzia z brytfanną. Chroni przed kapaniem tłuszczu/marynat do grilla i zapewnią idealną soczystość mięsa oraz doskonały aromat. Brytfannę stelaża można napełnić warzywami, dzięki czemu w krótkim czasie mamy gotowe pełnowartościowe danie.

Płyta żeliwna

Uniwersalna płyta żeliwna to obowiązkowy punkt wyposażenia każdego grillmajstra. Wytrzymała, pokryta matową powłoką porcelanową sprawdzi się do wielu dań. Wszystko dzięki dwóm stronom - płaskiej do smażenia (przede wszystkim małych kawałków potraw) oraz prążkowanej do grillowania np. steków. Uniwersalna płyta żeliwna Broil King umożliwia grillowanie mięsa, smażenie jajek, przyrządzanie naleśników i wiele więcej. Jej wszechstronność daje Ci większą elastyczność i możliwość eksperymentowania w kuchni na grillu.

Termometr do mięsa

Dobrej jakości termometr do mięsa to niezastąpione narzędzie podczas grillowania. Pozwala on monitorować temperaturę wewnętrzną mięsa i upewnić się, że jest ono odpowiednio  przyrządzone. Dzięki temu unikniesz przesuszania mięsa lub podgotowania. Termometr elektroniczny z dwiema sondami  to idealne wsparcie podczas grillowania -  2 oddzielne sondy mogą wyświetlać 2 różne wartości podczas całego procesu grillowania. Z jego pomocą zyskasz pełną kontrolą nad temperaturą grillowania steków i pieczeni lub kurczaka.

Akcesoria do przyrządzania różnorodnych dań na grillu

Kamień do pizzy

Pizza  z grilla nie jest jeszcze tak popularna jak kiełbasa, ale coraz częściej gości na naszych grillach. Jeśli lubisz przygotowywać pizzę na grillu, kamień do grillowania pizzy Broil King jest idealnym akcesorium. Zapewnia równomierne rozprowadzanie ciepła, co zapewniaidealnie upieczoną pizzę o chrupiącej skórce. Ciasto pozostaje kruche i co najważniejsze “nie namaka”

Wok do grillowania

A może by tak dania azjatyckie lub własne wariacje z makaronem w roli głównej? Wok żeliwny zdecydowanie ułatwi to zadanie, zapewniają równomierne rozprowadzanie ciepła i ograniczając przywieranie.

Pudełko do wędzenia

Jeśli lubisz aromatyczne wędzone dania nic nie stoi na przeszkodzie aby je przyrządzić na grillu, nawet gazowym! Wystarczy zaopatrzyć się w żeliwne pudełko do wedzenia oraz drewienka do wędzenia. W ten sposób w ogrodowym zaciszu uzyskasz efekt lekkiego podwędzania.

Smacznie i zdrowo dzięki akcesoriom Broil King

Akcesoria do grilla Broil King to wysokiej jakości sprawdzone i funkcjonalne dodatki. Dopasujesz je indywidualnie do swoich potrzeb oraz w prosty sposób do posiadanego grilla. Wszystkie akcesoria zapewniają szybkie i równomierne rozprowadzenie ciepła, poprawiając smak i aromat potraw.

Akcesoria ułatwiające czyszczenie i konserwację grilla

Ulepszyć grillowanie można także od strony przygotowań do grillowania oraz sprzątania po nim. Jest to zwykle najmniej przyjemna część, więc warto możliwie maksymalnie usprawniać te etapy. Istnieje wiele akcesoriów, które mogą nam w tym pomóc.

Pokrowiec na grill

Pokrowiec na grill jest niezwykle przydatny do ochrony grilla przed warunkami atmosferycznymi i zanieczyszczeniami  - chroni przed brudem i uszkodzeniem. Dużo szybciej doprowadzisz grilla do ładu po przerwie, jeśli był przechowywany w pokrowcu.

Szczotka do czyszczenia

Wysokiej jakości szczotka do czyszczenia to niezbędne narzędzie do utrzymania Twojego grilla w czystości. Dobra szczotka z mocnymi włoskami usuwa łatwo i skutecznie pozostałości po grillowaniu. Regularne czyszczenie rusztu zapobiega przyleganiu i zapewnia dłuższą żywotność grilla.

Skrobaczka do rusztu

Skrobaczka do rusztu to narzędzie, które ułatwia usuwanie trudnych do usunięcia resztek z rusztu.

To tylko kilka przykładów akcesoriów, które mogą ulepszyć twoje grillowanie Marka oferuje wiele innych innowacyjnych produktów, które mogą znacznie zwiększyć wygodę i efektywność podczas grillowania. Sprawdź więcej na www.grillmajster.pl.