Grillowanie to jedna z najprzyjemniejszych aktywności na świeżym powietrzu, a wybór odpowiedniego grilla ma kluczowe znaczenie dla sukcesu każdego spotkania przy grillu. Chociaż klasyczne grille węglowe mają swoich zwolenników, coraz więcej osób szuka alternatyw, które oferują wygodę i nowoczesne rozwiązania. W tym artykule skupimy się na grillach elektrycznych i gazowych, analizując ich zalety i wskazując, dlaczego mogą być doskonałą alternatywą dla tradycyjnych grilli węglowych.

Grille elektryczne jako alternatywa 

Grille elektryczne stają się coraz popularniejsze dzięki swojej wygodzie i funkcjonalności. Są idealne dla osób mieszkających w blokach lub domach w gęstej zabudowie miejskiej czy wspólnotach z restrykcyjnymi przepisami odn. użytkowania grilli węglowych. W ramach szerokiej gamy produktów marki Weber możemy znaleźć zarówno kompaktowe modele - grille elektryczne idealne na balkon - ale także grille elektryczne ogrodowe, które zapewniają większą powierzchnię grillowania, nie generując przy tym ryzyka zaprószenia ognia.

. Oto kilka kluczowych zalet grilli elektrycznych:

 • Łatwość użytkowania - grille elektryczne są niezwykle proste w obsłudze. Wystarczy podłączyć je do źródła prądu, aby cieszyć się grillowaniem bez konieczności używania węgla czy gazu. Nie potrzeba dodatkowego wyposażenia,
 • Precyzyjna kontrola temperatury - pozwalają na dokładne ustawienie temperatury i nie wymagają stałej kontroli i doglądania, 
 • Czystość i bezpieczeństwo - brak otwartego ognia i dymu sprawia, że są one bezpieczniejsze i czystsze w użytkowaniu,
 • względy ekologiczne  oraz zdrowotne - wiele badań wskazuje, że podczas przygotowania potraw na grillach elektrycznych wydziela się nawet 40 razy mniej szkodliwych związków niż w przypadku grillowania z użyciem węgla. Podobnie, grill elektryczny nie emituje dymu i szkodliwych substancji do atmosfery. 

Topowe Modele Grilli Elektrycznych Weber

Grill Weber PULSE 2000 Stand 

Grill elektryczny Weber PULSE 2000 Stand to idealne połączenie klasycznego wyglądu i nowoczesnej technologii, które sprawia, że grillowanie staje się prostsze i bardziej przyjemne. Jest to kompaktowe urządzenie, doskonałe dla osób mieszkających w mieście, które cenią wspólne grillowanie na balkonie czy tarasie. Wyposażone w cyfrową technologię iGrill i termometr z połączeniem aplikacji Weber Pulse, odkrywa przed każdym miłośnikiem grillowania nowoczesny wymiar grillowania elektrycznego.

Kluczowe funkcje:

 • ruszt żeliwny pokryty emalią porcelanową, który zapewnia równomierne rozprowadzanie ciepła i łatwość czyszczenia,
 • podwójna strefa grillowania pozwala na jednoczesne przygotowanie różnych potraw - od steków po aromatyczne warzywa, 
 • zintegrowana technologia iGrill - do użytku z bezpłatną aplikacją Weber iGrill, umożliwiającą pełną kontrolę temperatury grillowanych produktów, 
 • elektroniczna kontrola temperatury,
 • Łatwe czyszczenie - ruszty do grillowania i tacka ociekowa są łatwe do usunięcia i nadają się do mycia w zmywarce,
 • Mobilność i wygoda - wytrzymały wózek z trzema zintegrowanymi hakami narzędziowymi i bocznym uchwytem dla łatwej mobilności.

Idealny grill elektryczny na balkon i taras

Grill Weber PULSE 2000 Stand jest idealny dla tych, którzy chcą cieszyć się grillowaniem w ograniczonej przestrzeni miejskiej. Jego kompaktowy rozmiar, wysoka wydajność i łatwość użytkowania sprawiają, że jest to doskonały wybór dla miłośników grillowania, którzy szukają alternatywy dla tradycyjnych grilli węglowych.

Grill Weber Q 2400 

Grill elektryczny Weber Q 2400 to doskonała propozycja dla miłośników grillowania, którzy cenią sobie wygodę i efektywność. Ten model łączy w sobie kompaktowe rozmiary z dużą mocą, co czyni go idealnym rozwiązaniem zarówno na miejskie balkony, jak i przestronne patio. Jego zalety to szybkie i łatwe grillowanie bez dymu i zapachu, co jest szczególnie ważne w gęsto zabudowanych obszarach.

Kluczowe funkcje:

 • mocna grzałka - moc 2200 W zapewnia optymalne rozprowadzanie ciepła i równomierny efekt grillowania,
 • regulator temperatury - bezstopniowo regulowany, umożliwia idealne dopasowanie temperatury do potrzeb grillowania,
 • emaliowany porcelanowy ruszt gwarantuje równomierne rozprowadzanie ciepła i optymalne branding  grillowanych produktów,
 • wyjmowana tacka ociekowa ułatwia utrzymanie czystości i higieny podczas grillowania,
 • rama nylonowa wzmocniona włóknem szklanym zapewnia trwałość, odporność na ciepło i warunki atmosferyczne, 
 • łatwa w czyszczeniu i odporna pokrywa i obudowa z odlewu aluminium, 
 • stoliki boczne i haczyki na sztućce zwiększające funkcjonalność i komfort użytkowania.

Weber Q 2400 to grill elektryczny ogrodowy, który doskonale sprawdzi się w warunkach miejskich, oferując taki sam efekt grillowania jak tradycyjne grille gazowe czy węglowe. Jego wysoka wydajność i praktyczna pokrywa pozwalają na osiągnięcie doskonałych wyników grillowania przy minimalnym zużyciu energii.

Grill elektryczny Weber Lumin

Grill elektryczny Weber Lumin to nowoczesne urządzenie, które rewolucjonizuje miejskie grillowanie. Jego kompaktowa konstrukcja sprawia, że jest idealny do użytku na balkonach i małych tarasach, jednocześnie oferując wyjątkowe możliwości grillowania. Grill ten osiąga temperaturę ponad 315°C, co pozwala na przygotowanie szerokiej gamy potraw z charakterystycznym smakiem i aromatem  grilla.

Kluczowe funkcje:

 • wysoka temperatura grillowania - osiąga temperaturę przekraczającą 315°C, umożliwiając grillowanie wszystkiego, od steków po warzywa,
 • wszechstronność gotowania - możliwość smażenia, wędzenia, gotowania na parze oraz rozmrażania,
 • utrzymanie ciepła potraw - idealny do serwowania potraw w formie bufetu, utrzymuje jedzenie w optymalnej temperaturze, umożliwiając gościom swobodne sięganie po dania w dowolnym momencie,
 • łatwość czyszczenia - akcesoria można myć w zmywarce, a ruszt jest łatwy do czyszczenia dzięki wypalaniu w wysokiej temperaturze,
 • kompaktowa konstrukcja - łatwy do przechowywania i oszczędzający miejsce, idealny dla małych przestrzeni,
 • zintegrowany termometr w pokrywie,
 • elektroniczne elementy sterujące uatwiają obsługę różnych funkcji grillowania.

Grill Weber Lumin to doskonała opcja dla tych, którzy chcą cieszyć się grillowaniem w miejskim stylu, oferując zaawansowane funkcje i wygodę użytkowania. Jego zdolność do osiągania wysokich temperatur i wszechstronność gotowania sprawiają, że jest to idealny wybór dla miłośników grillowania, którzy szukają alternatywy dla tradycyjnych grilli.

Porównanie - grill elektryczny Weber Lumin i Weber Lumin ze stojakiem

Chociaż oba modele grilli elektrycznych Weber Lumin oferują podobne funkcje i wydajność, istnieją pewne różnice wpływające na użytkowanie i wygodę:

 • stojak Lumin Stand - największą różnicą między Weber Lumin a  modelem ze stojakiem jest obecność składanego stojaka Lumin Stand. Stojak ten zapewnia idealną wysokość roboczą, co jest szczególnie przydatne podczas długotrwałego grillowania. Dodatkowo, stojak zwiększa mobilność grilla, umożliwiając łatwe przemieszczanie go w różne miejsca,
 • dodatkowy stolik boczny - model ze stojakiem zawiera również dodatkowy stolik boczny, który oferuje więcej przestrzeni do przygotowywania potraw i przechowywania akcesoriów grillowych. To wygoda i lepsza organizacja podczas grillowania.

Oba modele grilli Weber Lumin są doskonałymi wyborami dla miłośników grillowania miejskiego, ale grill elektryczny Weber Lumin ze stojakiem  oferuje dodatkową wygodę i funkcjonalność dla tych, którzy potrzebują większej mobilności i przestrzeni roboczej. Wybór między tymi dwoma modelami zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika.

Grille gazowe jako alternatywa grilli węglowych

Grille gazowe, takie jak te dostępne na Grillmajster są kolejną popularną alternatywą dla klasycznych grilli węglowych. Oferują one szybkość i wygodę grilli elektrycznych, ale z dodatkowym atutem autentycznego smaku grillowania. 

Oto ich główne zalety:

 • szybkie rozgrzewanie - grille gazowe szybko osiągają pożądaną temperaturę, co pozwala na natychmiastowe rozpoczęcie grillowania,
 • łatwość regulacji ognia - pozwalają na łatwą i szybką regulację płomienia, co daje większą kontrolę nad procesem grillowania,
 • autentyczny smak grillowania - chociaż są wygodne jak grille elektryczne, grille gazowe oferują bardziej tradycyjny smak i aromat grillowania.

Popularne modele grilli gazowych od sprawdzonych producentów

Grille gazowe marki Weber 

Grille gazowe marki Weber to synonim jakości i innowacji w świecie grillowania. Ich główne zalety to szybkość rozpalania i wygoda użycia, wydajność i kontrola temperatury, łatwość czyszczenia, możliwość wykorzystania różnorodnych technik grillowania, trwałość i wytrzymałość a także innowacyjne funkcje i rozwiązania technologiczne.

Grill Gazowy Weber Q 3200 

Grill gazowy Weber Q 3200 to idealne rozwiązanie dla tych, którzy szukają kompaktowego, ale funkcjonalnego grilla. Jego dwupalnikowy system pozwala na elastyczne grillowanie, a zintegrowany termometr zapewnia stałą kontrolę temperatury. Wykonany z wytrzymałego odlewu aluminiowego, jest łatwy w czyszczeniu i gwarantuje długą żywotność. Dodatkowe funkcje, takie jak składane stoliki boczne i elektryczny zapłon, zwiększają komfort użytkowania. Weber Q 3200 to doskonały wybór dla miłośników grillowania, którzy cenią sobie jakość, wygodę i wszechstronność.

Grille gazowe Napoleon 

Grill  gazowy  Napoleon  są znane ze swojej jakości i innowacyjnych funkcji. Oferują one wyjątkową wydajność i trwałość, co czyni je doskonałym wyborem dla entuzjastów grillowania. Ich zalety to między innymi wysoka moc grzewcza, równomierne rozprowadzanie ciepła i stylowy design.

Grill Gazowy Napoleon LEGEND 365 

Grill gazowy Napoleon LEGEND 365 to wyjątkowe połączenie mocy i funkcjonalności, idealne dla każdego ogrodu, tarasu, a także dla większych balkonów. Wyposażony w 3 palniki ze stali nierdzewnej o łącznej mocy 12 kW, ten grill zapewnia wysokie temperatury. Ruszty do grillowania WAVE wykonane z litego żeliwa pokrytego emalią porcelanową gwarantują doskonałe rozprowadzanie ciepła i perfekcyjne znakowanie. Grill wyróżnia się solidną pokrywą z grafitową emalią porcelanową, wysokiej jakości komorą grilla wykonaną z odlewanego aluminium oraz składanymi panelami bocznymi z haczykami na sztućce.

Grille gazowe Broil King

Grill gazowy Broil King to także doskonały wybór. Marka jest ceniona za moc i wszechstronność. Są to grille dla tych, którzy cenią sobie wysoką jakość wykonania i chcą uzyskać profesjonalne wyniki grillowania. 

Grill Broil King Baron 490

Grill gazowy Broil King Baron 490, ze względu na swoje rozmiary i moc, jest idealny do użytku w przestronnych ogrodach i na dużych tarasach. Jego solidna konstrukcja i wydajność sprawiają, że jest to świetny wybór dla tych, którzy organizują duże spotkania grillowe lub rodzinne uroczystości na świeżym powietrzu. Składane półki boczne dodają dodatkowej wygody, umożliwiając efektywne wykorzystanie przestrzeni podczas grillowania. Mimo swojej wielkości, Baron 490 oferuje łatwość przechowywania dzięki składanym półkom, co jest korzystne dla osób z ograniczoną przestrzenią. 

Porównanie grilli elektrycznych i gazowych

Porównując grille elektryczne i gazowe, ważne jest, aby rozważyć indywidualne potrzeby i preferencje. Grille elektryczne oferują wygodę i prostotę, podczas gdy grille gazowe dostarczają bardziej autentyczne doświadczenie grillowania. Wybór zależy w dużej mierze  od dostępności miejsca i częstotliwości grillowania.

Wybór odpowiedniego grilla to indywidualna decyzja, która powinna być podyktowana osobistymi preferencjami, dostępną przestrzenią i stylem życia. Zarówno grille elektryczne, jak i gazowe oferują wyjątkowe zalety, które mogą zaspokoić różne potrzeby grillowania. Niezależnie od wyboru, ważne jest, aby pamiętać o bezpieczeństwie, regularnej konserwacji i eksperymentowaniu z różnymi technikami i przepisami!