Zakup grilla gazowego to dość poważna decyzja i wymaga przemyślenia kilku kwestii. W poprzednim wpisie wyjaśnialiśmy jak wybrać grilla gazowego? Tym razem przyjrzymy się konkretnym modelom, które szczególnie warto rozważyć. 

Pasjonaci grillowania wchodząc na wyższy poziom zaczynają mocno rozważać urządzenie, które posłuży na lata i dostarczy pełnej satysfakcji ze sztuki grillowania. Ich poszukiwania idealnego sprzętu oscylują wokół zarówno budżetowych grillów, z mniejszą ilością funkcji i krótszą żywotnością a wysokiej jakości urządzeniem z kompleksowym wyposażeniem. Istny zawrót głowy zatem podpowiadamy na co zwrócić uwagę i które modele cieszą się dużą popularnością? O tym poniżej.

Kto powinien być zainteresowany grillem gazowym?

Zarówno grille węglowe jak i gazowe cieszą się stałą grupą odbiorców. Obecnie coraz częściej grill węglowy wybierany jest jako rozwiązanie dobre na wypad za miasto. Jeśl jednak myślimy o zakupie grilla, który umożliwi komfortowe przyrządzanie róznorodordnych dań, a przede wszystkim planujesz zainstalować go we własnym ogrodzie lub tarasie wybór pada znacznie częściej na grilla gazowy. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na jego bezsprzeczne atuty.

Zalety grilla gazowego to przede wszystkim:

 • większe możliwości kulinarne i spektrum dań serwowanych z grilla,
 • mniejsza ilość dymu ( a zatem mniej sąsiedzkich sporów),
 • koniec problemów z nieprzyjemnym zapachem - mieszanka propan-butan jest bezzapachowa i spala się czysto, 
 • wygodne, szybkie rozpalanie bez brudu i zbędnych akcesoriów,
 • możliwość precyzyjnego kontrolowania temperatury dzięki wbudowanemu w pokrywę termometrowi, 
 • dzięki kontroli temperatury uzyskujemy idealne, niewysuszone dania,
 • szybsze i mniej uciążliwe czyszczenie po użyciu,
 • substancje wydzielane do atmosfery podczas grillowania na grillu gazowym są  neutralne dla środowiska, 
 •  grill gazowy może Ci towarzyszyć w przygodach kulinarnych przez cały rok.

Jaki Grill Gazowy? Baron 490 i Monarch 340 - najpopularniejszy wybór wśród pasjonatów grillowania

Grill gazowy Broil King Baron 490 

To niepodważalny król, doceniany przez profesjonalistów i pasjonatów.
Zjednuje serca grillmajstrów wręcz niemożliwie doskonałą izolacją temperatury i zaawansowanymi rozwiązaniami technologicznymi. Wisienką na torcie jest jego stylowy wygląd - wysoka jakość materiałów, z których jest wykonany a także widoczna dbałość o każdy detal. Ten  czteropalnikowy model grilla posiada podłączenie do sieci gazociągowej, dzięki czemu nie ma konieczności wymiany butli z gazem. Baron 490, dzięki systemowi PGT, pozwala przyrządzić aromatyczne i soczyste potrawy o wybitnych walorach smakowych.  Grill gazowy Broil King Baron 490 posiada rożen obrotowy z osobnym palnikiem, a kuchenka boczna to sposób na jednoczesne przyrządzenie zup i sosów. Grill gazowy Broil King Monarch 340

Grill gazowy Monarch 340 to trwały trzypalnikowy grill  zasilany butlą gazową, który pozwala przygotować równie aromatyczne i soczyste potrawy jak Baron 490. Przemyślane funkcje i zastosowane technologie nawiązują już do klasy premium. Podobnie jak Baron, posiada system PGT. Monarch 340 zachwyca funkcjonalnością i prostotą. Posiada praktyczne składane półki boczneJest również wygodny w transporcie - wszystko dzięki wytrzymałemu wózkowi  z trzema zintegrowanymi wieszakami na akcesoria.

Broil King Monarch 340

Technologia wsparciem w przyrządzaniu smacznych potraw

Grille gazowe Broil King działają w oparciu o opatentowane rozwiązania technologiczne, które wznoszą sposób przyrządzania jak i walory smakowe dań na wyższy poziom. Oto najważniejsze z nich:

 • PGT - Performance Grilling Technology

System PGT to opatentowany system grillowania bazujący na jednoczesnym zastosowaniu  pięciu unikalnych rozwiązań (piekarnik, ruszt, aromatyzery, palniki, zawory oraz pokrętła) dających niezwykły efekt finalny.

 • Dwustronny ruszt żeliwny Flav-R-Cast

Dwustronne ruszty pokryte emalią ceramiczną umożliwiają dostosowanie powierzchni rusztu do rodzaju przygotowywanej potrawy. Dwustronność, w połączeniu z rozgrzewającym się do bardzo wysokich temperatur żeliwem, poprawia walory smakowe. Gromadzenie ciepła wewnątrz piekarnika dodatkowo zmniejsza zużycie gazu w czasie grillowania.

 • Piekarnik Therma-Cast

Solidny piekarnik wykonany z odlewu aluminium charakteryzuje się profilowaniem dnem, dzięki któremu skutecznie odprowadza tłuszcz i ciepło.

 • Aromatyzery Flaw-R

 Aromatyzery nie tylko osłaniają palniki, ale też pozwalają na odparowanie soków i wydobywają pełnię smaku przyrządzanych dań. Dodatkowo, chronią przed przypalaniem i ułatwiają równomierne nagrzewanie.

 • Elektroniczny układ zapłonowy 

Zapalarka Sure-lite to wygodne i niezawodne odpalanie grilla niezależnie od warunków.

 • Palniki Dual-Tube 

Idealnie równa temperatura na całej długości palnika pozwala  osiągnąć znacznie lepsze efekty  niż typowe palniki rurowe.

 • Zawory Linear Flow z pokrętłami 180° Sensi-Touch 

 180-stopniowa płynna regulacja temperatury; każdy palnik ma własne pokrętło.

 • Precyzyjny termometr Deluxe Accu-Temp.

Na co zwrócić uwagę, wybierając grill gazowy ?

Grill gazowy Broil King, niezależnie od modelu, gwarantuje wysoką jakość wykonania i technologie wydobywające walory smakowe grillowanych potraw. Grille Broil King adresują potrzeby świadomych kupujących takie jak: solidna pokrywa z grubymi ściankami, wbudowany termometr, masywny dwustronny ruszt, duża powierzchnia pokryta aromatyzerami, duża moc palników czy odpowiednia ilość miejsca na butlę z gazem.

Czym jeszcze kierować się w wyborze konkretnego modelu grilla gazowego? Wśród istotnych czynników warto wymienić:

 • miejsce, w którym planujemy postawić grilla gazowego,
 • liczbę osób, dla których chcemy przyrządzać dania, 
 • poziom kulinarny i spektrum potraw, jakie planujemy przyrządzać na grillu.

Odpowiadając sobie na powyższe pytanie możemy wybrać kompaktowy grill, ze składanymi panelami bocznymi i mniejszą liczbą palników lub większy, z dużą ilością palników oraz akcesoriami pozwalającymi przygotować wiele potraw - niekoniecznie kojarzących się z typowym grillem.