Grillowanie to dla niektórych tylko sposób na przyrządzenie grilla w sezonie letnim, podczas gdy dla innych jest ono nierozerwalnie połączone ze stylem życia. Wymaga zatem dobrej jakości produktów spożywczych oraz odpowiedniego grilla. Wśród wielu marek dostępnych na rynku, Napoleon wyróżnia się jako producent wysokiej jakości grilli, które łączą innowacyjność, trwałość i styl. W tym artykule przyjrzymy się bliżej trzem seriom grilli gazowych Napoleon: Freestyle, Rogue i Legend. Każda z nich ma swoje unikalne cechy - sprawdź który pasuje najbardziej do Ciebie!

Marka Napoleon

Napoleon to kanadyjska marka, która od ponad 40 lat dostarcza klientom wysokiej jakości grille. Firma jest znana z produkcji niezawodnych, wydajnych a zarazem stylowych grilli. Napoleon jest pionierem w dziedzinie technologii grillowania i wprowadza na rynek wiele innowacyjnych rozwiązań, które podnoszą standardy w branży. Grille Napoleon to jedne z najpopularniejszych grilli na świecie - także w Polsce zyskują z roku na rok coraz większą rozpoznawalność oraz pozytywne opinie użytkowników. 

Zalety grilli gazowych

Grille gazowe są wyjątkowo popularne ze względu na ich wygodę i wszechstronność. Są intuicyjne w obsłudze, szybko się nagrzewają i zapewniają precyzyjną kontrolę temperatury. Wszystko to sprawia, że można na nich komfortowo i sprawnie przygotować różnorodne potrawy, także te dość wymagające - np. steki.  Dodatkowo, grille gazowe są łatwe do czyszczenia, dlatego to idealny wybór dla tych, którzy cenią sobie prostotę i wygodę.

Grille gazowe Napoleon

Grille gazowe Napoleon to synonim jakości oraz łatwości użytkowania. Grille gazowe są wyposażone w palniki gazowe, które zapewniają szybkie i równomierne rozgrzewanie. Grille gazowe Napoleon są również wyposażone w szereg funkcji, które ułatwiają grillowanie, m.in.: termometr wbudowany w pokrywę, solidny piekarnik z odlewu aluminium,  składane półki boczne, tacki na tłuszcz, rożen obrotowy cz np. palnik na podczerwień sizzle zone.

Serie grilli Napoleon

Marka Napoleon oferuje trzy serie grilli gazowych: Freestyle, Rogue i Legend. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje i cechy wspólne dla urządzeń z każdej z tych serii.

Grille Freestyle 

Napoleon dedykuje pierwszą z serii świadomy klientom, którzy planują zakup grilla na lata. Freestyle to solidna konstrukcja i materiały wysokiej klasy -  i co niemniej ważne - cechy te idą w parze z przystępną ceną. Od najniższego modelu tej serii producent zapewnia wydajne grillowanie  i rozwiązania wspierające precyzyjną kontrolę temperatury.

Grille gazowe Freestyle wyróżniają się kompaktowymi rozmiarami i mobilnością. Odpowiadają na potrzeby osób, które szukają grilla łatwego w przenoszeniu i przechowywaniu.

Każdy model posiada ruszt żeliwny Wave, system zapłonu Jetfire i 3 lub 4 palniki główne wykonane ze stali nierdzewnej. Wyższe wersje są wyposażone w dodatkowy palnik boczny lub innowacyjny palnik na podczerwień, stanowiący strefę bardzo wysokiej temperatury (idealny do przyrządzania steków).

Jednym z częściej wybieranych modeli z tej serii jest Grill gazowy Napoleon Freestyle 365 grafitowy. To kompaktowy grill z trzema palnikami o mocy 12kW, zapłonem odrzutowym, żeliwnymi rusztami Wave i  składanymi półkami bocznymi. Nad każdym palnikiem w serii Freestyle znajduje się stalowa osłona, zabezpieczająca  palniki przed kapiącym tłuszczem. Posiada idealny set funkcjonalności jak na grilla w swojej klasie. Wymiany komory obszaru gotowania to 51x45 cm.

Drugie, równie często wybierane urządzenie, to Grill gazowy Napoleon Freestyle 425. Jest to nieco większy grill z 4 wydajnymi palnikami. Wymiary komory to  60x45cm a boczny obszar grillowania to  26 cm x 23 cm. Posiada oczywiście wszystkie sztandarowe elementy wyposażenia serii freestyle, takie jak zapłon JetFire, pokrywę z wbudowanym termometrem czy otwieracz do butelek. 

Grille Legend

Legend to seria flagowych grilli gazowych Napoleon. Wybór jest całkiem duży - bo aż 6 modeli- które pod względem funkcji i rozmiarów są atrakcyjne zarówno dla początkujących jak i bardziej zaawansowanych grillmajstrów. Grille Legend są wykonane z najwyższej jakości materiałów i wyposażone w szereg funkcji, które zapewniają doskonałe rezultaty grillowania.

Grille gazowe Napoleon Legend i Freestyle wydają się bardzo podobne pod względem konstrukcji i rozmiarów, z jedyną wyraźną różnicą w kolorystyce. Modele Freestyle są dostępne w odcieniu grafitu, podczas gdy grille z serii Legend są czarne.

Kluczowa różnica to jednak konstrukcja pokrywy piekarnika. Modele gazowe z serii Freestyle oferują możliwość użycia rożna obrotowego (dostępnego jako dodatkowe akcesorium).  Seria Legend posiada bardziej “ściętą” pokrywę, dlatego nie ma tam miejsca na rożen obrotowy. Taka budowa pokrywy wpływa jeszcze na jedną kwestię -  utrudnia korzystanie np. z wysokiego stojaka do kurczaka lub żeberek.
Czy seria Legend “nadrabia” tę drobną niedogodność? Naszym zdaniem tak, ponieważ oferuje szerszy wybór modeli z zamkniętą szafką - a to oznacza, że wkładanie butli gazowej do środka jest łatwiejsze.

Napoleon LEGEND 365 to pierwszy model z serii i można  śmiało powiedzieć, że z łątwością zdobywa serca kupujących. Przekonuje do siebie doskonałymi możliwości grillowania, dzięki swoim zaawansowanym funkcjom. LEGEND 365 posiada 3 palniki ze stali nierdzewnej, które zapewniają równomierne rozprowadzanie ciepła (wraz z osłonami). Grill jest wyposażony w ruszty WAVE wykonane z żeliwa pokrytego emalią porcelanową,  które są łatwe do czyszczenia i zapewniają doskonałe rezultaty kulinarne. Dodatkowo, grill ma składane półki boczne, co ułatwia jego przechowywanie. Utrzymująca ciepło komora z odlewu aluminium, zapłon JetFire, pokrywa wykończona emalią porcelanową oraz termometr z sondą ACCU to także istotne elementy wyposażenie Legend 365.

Grille Rogue

Rogue to seria grilli gazowych, która zapewnia doskonały stosunek jakości do ceny. Grille Rogue są wyposażone w wiele funkcji, które sprawiają, że grillowanie jest łatwe i przyjemne.W zależności od budżetu oraz pożądanych funkcji, można wybierać między  podstawowymi  modelami, takimi jak dwupalnikowy Rogue 365 czy trzypalnikowy Rogue 425, pozbawionymi bocznego palnika Sizzle Zone i kuchenki . Kolejne modele posiadają więcej udogodnień, które podwyższają cenę, jednak i tak jest ona stosunkowo niska w porównaniu do urządzeń od konkurencji  o podobnych parametrach.

Grill gazowy Napoelon Rogue 425 posiada trzy masywne palniki ze stali nierdzewnej o łącznej mocy 14,25 kW. Grill jest wyposażony w tylny palnik na podczerwień, który jest idealny do łatwego przyrządzenia pysznego kurczaka lub soczystych pieczeni z rożna. Dodatkowo, grill ma boczny palnik z płyta grzejną na lewej półce bocznej, na którym komfortowo przygotujemy dodatki,  takie jak dania z makaronu i ziemniaków, sosy, gulasze lub zupy.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się Freestyle, Legend, czy Rogue, grille gazowe Napoleon oferują niezrównaną jakość i wydajność. W każdej z serii znajdziesz modele o różnym stopniu zaawansowania oraz wymiarach obszaru grillowania, dzięki czemu możesz dobrać urządzenie najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom.