Marka Broil King doskonale zna potrzeby, oczekiwania i wymagania współczesnych fascynatów grillowania. Wszyscy co roku z utęsknieniem oczekujemy na nowości tej kanadyjskiej marki, które zawsze wywołują spore poruszenie na rynku. W 2022 roku nie będzie inaczej. Firma przygotowała dla nas wiele wspaniałych grilli i akcesoriów, dzięki którym proces grillowania będzie jeszcze przyjemniejszy, bezpieczniejszy i bardziej wygodny. Wszystkie propozycje wyselekcjonowaliśmy na podstawie tego, jak bardzo wpłyną na nasz krajowy rynek grillowania. Zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi produktami, a także do zakupów!

Broil King – marka, która zadziwia swoją historią

Marka Broil King to część większego holdingu Onward Manufacturing Company i powstała jako odpowiedź na stale rosnące wymagania grillowego, światowego rynku. Firma jest kanadyjska, została założona w mieście Waterloo w stanie Ontario przez trzech braci zafascynowanych grillowaniem. Aż do dnia dzisiejszego firma dba o każdy etap produkcji swoich urządzeń i kontroluje ich jakość oraz zgodność z projektem.

Nie dzieje się to bez powodu – firma Broil King powstała w celu zaspokojenia wysokich wymagań klientów, którzy oczekują od urządzeń do grillowania jakości premium. Z tego powodu marka w dalszym ciągu swoje artykuły produkuje w zakładach rozsianych po Kanadzie i USA. W ten sposób sprzeciwiła się bylejakości i wykorzystaniu taniej siły roboczej pochodzącej z mniej rozwiniętych krajów. Firma Broil King w dalszym ciągu wykorzystuje w procesie produkcyjnym stal i aluminium najwyższej jakości. Zespoły specjalistów i inżynierów stale ulepszają swoje produkty, a co roku raczą świat nowymi propozycjami. Dzisiaj chętnie je przedstawimy.

Broil King Crown – król grillowego szaleństwa

Broil King Crown 340 to jedna z kilku nowości na sezon grillowy 2022, która otwiera w historii tej marki nowy rozdział. Rozwiązania techniczne tego urządzenia znamy doskonale na podstawie jego większego brata – modelu Broil King Crown 490. W jego przypadku zastosowano aż cztery oddzielne palniki prętowe, wykonane w całości z najwyższej klasy stali nierdzewnej. Charakteryzują się one mocą równą 11,4 kW. W modelu 340 zmniejszono liczbę palników o jeden, osiągając i tak imponującą liczbę trzech palników tubowych, dzięki którym urządzenie działa szybko i daje znakomite rezultaty podczas pieczenia. Palniki zapewniają także równomierne, błyskawiczne rozgrzanie urządzenia i możliwość przejścia do grillowania w kilka krótkich chwil.

W Broil King Crown 440 znajdziemy utytułowany już system Sure-Lite, dzięki któremu rozpalanie grilla jest szybkie i w zasadzie bezobsługowe, a także technologię Linear-Flow. W jej przypadku chodzi o możliwość płynnego ustawiania temperatury w całym zakresie pracy urządzenia. Oczywiście jak w przypadku innych urządzeń tej kanadyjskiej marki, każdym palnikiem można sterować osobno i nastawiać temperaturę różną dla każdego rejonu przestrzeni roboczej.

Nie można pominąć technologii Flav-R-Cast. Broil King Crown 440 został wyposażony w nowoczesny, dwustronny ruszt żeliwny – jedna strona odpowiada za odprowadzanie tłuszczu, a druga za znakomite rezultaty grillowania. System Flav-R-Wave odpowiada z kolei za usunięcie posmaku wytopionego tłuszczu. To jednak tylko wycinek nowych technologii zastosowanych w Broil King Crown 440.

Nowe grille na pellet – Broil King Regal Pellet 500

Grille na pellet Broil King są nie bez powodu uznawane na rynku przez wielbicieli tradycyjnego grillowania za najlepsze w swojej klasie. Kanadyjska marka w nowym urządzeniu Broil King Regal Pellet 500 zastosowała praktycznie wszystkie opracowane dotychczas technologie dla wielbicieli grillowania. Część z nich służy bezpieczeństwu, część komforcie, a jeszcze inne sprawdzą się w ściśle określonych przypadkach. Ale po kolei.

Grill na pellet Broil King Regal Pellet 500 jest przede wszystkim zaawansowany technologicznie. Wielbiciel grillowania może ustawić temperaturę pracy urządzenia w pełnym zakresie, tj. od 82°C do 316°C, co z reguły oznacza możliwość przyrządzenia potrawy praktycznie każdego typu – nawet steków przy obsmażaniu. Ponadto duża przestrzeń do grillowania, równa 80 cm x 48,5 cm, gwarantuje w zasadzie nieograniczone możliwości dla kucharza. Zasobnik na pellet o pojemności aż 10 kg gwarantuje pomieszczenie całego worka jednorazowo. Ponadto, co bardzo istotne z punktu widzenia komfortu, można go opróżnić jednym ruchem ręki – wystarczy otworzyć klapę wysypową. System zarządzania popiołem pozwala z kolei zachować czystość wokół urządzenia, a sondy pozwalają na monitorowanie zarówno temperatury grilla, jak i grillowanych mięs.

Grille na pellet Broil King Regal Pellet 500 są szczególnie zaawansowane technicznie. Użytkownik może monitorować ich temperaturę oraz parametry na wbudowanym wyświetlaczu oraz w telefonie na aplikacji firmowej. Z urządzeniem można się łączyć poprzez protokół Wi-Fi i Bluetooth®. W aplikacji możesz w ustawiać docelowe temperatury grillowania – i to zdalnie, a także przeglądać wyselekcjonowane przepisy dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych grillowiczów.

Akcesoria grillowe na 2022 rok – musisz to mieć!

Marka Broil King na rok 2022 przygotowała także bogatą ofertę nowych akcesoriów grillowych, bez których coraz trudniej się obejść. Dużą nowością i zarazem także przystępną cenowo propozycją jest nowy rozpylacz, wykonany w całości ze stali i wyposażony w pompkę i wysoce wydajny atomizer. Akcesorium z kieszonką nie bez powodu stało się na rynku prawdziwym hitem. Do środka można wlać w praktyce wszystkie rodzaje olejów jadalnych, które po rozpyleniu zapobiegają przywieraniu potraw do rusztu, będą służyły jako nawilżenie składników, a także do aromatyzowania całych potraw. Akcesorium grillowe jest poręczne, wygodne i trwałe, a okienko na samym środku pozwala ocenić, ile oleju zostało we wnętrzu.

Zachęcamy do zakupu nowości marki Broil King w sklepie Grillmajster.pl. Zapewniamy błyskawiczną obsługę, przyjazną atmosferę, pełną pomoc na każdym etapie zamówienia oraz korzystne ceny zakupu wszystkich artykułów dostępnych w naszym katalogu. Zamówisz u nas Broil King Crown 340, grille na pellet Broil King oraz akcesoria grillowe niezbędne w przyborniku każdego grillowicza. W razie pytań – napisz do nas lub zadzwoń. Chętnie udzielimy wielu wyczerpujących informacji na temat naszego asortymentu, a także podpowiemy, który model okaże się najlepszy w konkretnym przypadku.