Pokrowiec na grill w naszym zmieniającym się klimacie jest niezbędnym akcesorium, które pozwoli utrzymać grilla w dobrej kondycji wizualnej oraz technicznej.

Pokrowce zabezpieczają grilla przed działaniałaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych oraz skracają czas niezbędny do przygotowania go po przerwie do intensywnego sezonu. Oferta akcesoriów do grilli ogrodowych jest bardzo szeroka, dlaczego warto zainwestować w pokrowiec oraz w jaki sposób dobrać pokrowiec na grilla gazowego lub węglowego?  O tym poniżej. 

Pokrowiec na grill - zalety

Wydawać by się mogło, że grille wykonane są z solidnego materiału i mogą obyć się bez pokrowca. Grill posiada jednak wiele części wykonanych z różnych tworzyw,  niektóre obszary muszą zachować płynną ruchomość. Dodatkowo, jeśli woda dostanie się w szczeliny i zamarznie, może poważnie uszkodzić konstrukcję.  Pokrowiec to gwarancja wydłużenia żywotności wszystkich części grilla. Pokrowiec to dobra inwestycja, niezależnie od tego czy posiadasz grill gazowy, elektryczny czy węglowy - wydłuży sprawność i skróci czas czyszczenia każdego z nich.

Przed czym chroni pokrowiec na grilla?

Warunki pogodowe bywają kapryśne i mało łaskawe dla grilla.  Mowa tu zarówno  o wysokich temperaturach i promieniowaniu UV, które mogą skutkować odkształcaniem plastikowych części oraz blaknięciem kolorów,  jak i mrozie czy wilgoci, które sprzyjają korozji, pęknięciom i uszkodzeniom w wyniku rozszerzania się zamarzniętej wody. Do tego dochodzi ryzyko związane z zarysowaniami przez drobiny piasku czy zabrudzenia od pyłów i błota.
Pokrowiec na grilla sprawdza się szczególnie w przypadku urządzeń, które przechowywane są na tarasie, w ogrodzie lub nie osłoniętym balkonie (choć są wskazane także podczas przechowywania w garażach i piwnicach).

Jaki pokrowiec na grilla gazowego wybrać?

Pokrowce na grilla wykonane są z wytrzymałego poliestrowego materiału i zwykle charakteryzują się prostym designem. Wybierając odpowiedni pokrowiec należy kierować się dopasowaniem pod kątem rozmiaru, gęstością materiału, dodatkami, które zwiększają wygodę użytkowania oraz marką i budżetem, jaki planujemy wygospodarować na ten zakup.
Wybierając pokrowiec na grill zawsze warto sprawdzić, czy do twojego urządzenia  nie ma specjalnie dedykowanego modelu - będzie on chronił lepiej niż uniwersalny pokrowiec. Jeśli nie, dobieraj pokrowiec o max. zbliżonym kształcie do grilla i zostaw kilkucentymetrowy zapas ułatwiający zakładanie pokrowca.

Pokrowiec na grill gazowy Broil King  - porównanie modeli  i kryteria wyboru

Pierwszą kwestią w kontekście dopasowanie pokrowca do grilla jest oczywiście jego rozmiar. Sprawa w  przypadku grilli Broil King  jest prosta, ponieważ  posiadają dedykowane pokrowce. Kolejnymi kwestiami do rozważenia są natomiast materiał wykonania i jego trwałość oraz dodatkowe udogodnienia, które oferują modele Select i Premium.

Jaki pokrowiec na grilla Broil King? Różnice pomiędzy serią Select i Premium

Broil King oferuje pokrowce Select i Premium. Dla najbardziej prestiżowych serii, m.in. Imperial, Regal, Baron,  przeznaczone są pokrowce Premium. Dla niektórych modeli grilli występują pokrowce w obu wersjach. Czym różnią się te pokrowce? Przede wszystkim materiałem, dodatkami oraz okresem gwarancyjnym. 

Jak dobierać pokrowce Broil King? Wystarczy kierować się nazwą grilla. Przykładowo, jeśli interesuje cię pokrowiec na grilla Monarch (seria 300) to  sprawdź


Jeśli posiadasz większego grilla czteropalnikowego, np. z serii Baron, to wybór padnie na  pokrowiec na grilla Baron Pokrowiec Select na grilla Baron,Crown, Crown Classic, Sovereign lub Pokrowiec Premium na grilla Baron 400 Crown 400, Signet
Dla grilli Imperial i Regal sięgnij po Pokrowiec Premium na grilla Imperial 590, Regal S590 Pro


Wszystkie rodzaje pokrowców znajdziesz w kategorii pokrowce na grille Broil King


Pokrowiec Select na grill gazowy Broil King 

Choć model Select to wersja podstawowa,marka Broil King nawet wersji podstawowej gwarantuje wysoką jakość wykonania i trwałość. Ten pokrowiec skutecznie ochroni urządzenie przed wiatrem, śniegiem, wilgocią oraz promieniowaniem UV.  Dodatkowo, zabezpiecza grilla przed uszkodzeniami mechanicznymi i zarysowaniami podczas transportu i przechowywania. 

Ten pokrowiec na grilla Broil King jest wykonany z poliestrowej tkaniny PVC o gęstości 500 X 300D, posiada rzepy zaciskowe oraz materiałowe uchwyty. Pokrowiec Select objęty jest 3-letnią gwarancją.

Pokrowiec Premium na grill gazowy Broil King

Pokrowiec na grill gazowy Broil King w wersji premium  skutecznie zabezpiecza przed czynnikami atmosferycznymi, zanieczyszczeniami oraz zarysowaniami. Wyróżnia się konstrukcją - materiał PVC o gęstszym splocie 900 x 900D oraz dodatkowo wzmocnione szwy niebieskimi nićmi. Oprócz eleganckiego wyglądu zapewniają one trwałość na lata. Wisienką na torcie jest haftowane logo.
Pokrowiec premium  posiada gumowy uchwyt, który daje większy komfort użytkowania niż odpowiednik materiałowy w wersji Select. Na uwagę zasługuje także system odpowietrzania, który zapewnia doskonałą ochronę przed przedostawaniem się do urządzenia wilgoci, pyłu czy brudu. Pokrowiec Premium Broil King podlega 5-letniej gwarancji.