Większość z nas z utęsknieniem zerka w kalendarz i snuje weekendowe plany już na początku tygodnia. Choć jest to stała tendencja, latem nasze myśli krążą wokół relaksu na świeżym powietrzu jeszcze częściej. Nic w tym dziwnego – w końcu długie słoneczne dni i ciepłe wieczory to idealne warunki na spotkania w plenerze z rodziną i przyjaciółmi. Dopełnieniem dla tego błogiego stanu są pyszne i aromatyczne dania z grilla!

Grillowanie na świeżym powietrzu to bardzo popularny sposób na spędzenie wolnego czasu w okresie wiosenno-letnim. Sprzyjająca aura na zewnątrz, możliwość relaksu w gronie bliskich i naładowanie baterii po ciężkim tygodniu w pracy to tylko niektóre czynniki przemawiające na korzyść grillowania. Równie istotna jest sama czynność grillowania, która  niesie wiele satysfakcji a dla niektórych ma wręcz rytualny wymiar. Liczy się również efekt końcowy, czyli pyszne i zdrowe dania z grilla. Jak wiemy, nie każdy grillmajster osiąga taki efekt. Jaki grill wybrać, aby móc cieszyć się smakiem, aromatem i wartościami odżywczymi spożywanych potraw?

Grille gazowe – dlaczego warto je wybrać?

Grill gazowy to urządzenie, które pozwala na uzyskanie charakterystycznego smaku dań z grilla, a jednocześnie nie obciąża naszego organizmu substancjami rakotwórczymi, tłuszczami trans i cholesterolem. Nadmiar tłuszczu i marynaty w grillach węglowych skapują na węgiel i mogą powodować uwalnianie związków rakotwórczych. W grillach gazowych tłuszcz i marynata ścieka na aromatyzery. W tym miejscu obalamy również popularne twierdzenie, że grillowanie na gazie zmienia smak. Gaz stosowany w grillu gazowym jest bezwonny i właśnie z tego powodu dodawana jest do niego owa wyczuwalna substancja, która wypala się najpierw (jej celem jest sygnalizowanie zagrożenia tj. niekontrolowany wyciek gazu). Grill gazowy nie emituje dymu, dlatego możemy go używać zarówno na działce, w ogrodzie jak i na tarasie (jeśli zarządca nieruchomości wyraźnie tego nie zabrania) – bez obawy o popsucie relacji sąsiedzkich.

 

Grille gazowe Broil King to gwarancja komfortu, stylu i smaku

Grille gazowe Broil King to jedne z najczęściej poszukiwanych urządzeń do grillowania. Wybierają je zarówno amatorzy grillowania, weekendowi pasjonaci  jak i profesjonalni kucharze. Swoją popularność zawdzięczają najwyższej jakości wykonania, łatwości użytkowania i nowoczesnemu designowi. Ogromne znaczenie ma też wyśmienity smak potraw, które są serwowane z ich rusztu.

Wśród szerokiej oferty  Broil King warto przyjrzeć się trzem modelom Broil King Monarch. Posiadają one szafkę, w której można ukryć 11 kg butlę z gazem, ergonomiczne składane półki boczne, zapalarkę Sure-Lite ułatwiającą rozpalanie grilla wieczorową porą oraz termometr Deluxe Accu-Temp, dzięki któremu trafiamy w punkt przyrządzając mięsa i warzywa.

Grill gazowy Broil King Monarch 320

Grill  gazowy Monarch 320 posiada dwustronne żeliwne ruszty oraz górną półkę, która zwiększa obszar grillowania. Trzy palniki Dual- Tube sprawiają, że temperatura jest równomiernie rozprowadzana, natomiast aromatyzery Flav-R-Wave™ chronią palniki przed kapiącym tłuszczem oraz pomagają uzyskać głębię smaku grillowanych dań. 

Grill gazowy Broil King Monarch 340

Model Monarch 340 to również bardzo ciekawa opcja, szczególnie doceniana przez grillowiczów organizujących spotkania dla większej liczby osób. Posiada on wspomniane wcześniej zalety a ponadto jest wyposażony w palnik boczny. To rozwiązanie sprawia, że jednocześnie można przygotowywać mięso, warzywa, pieczywo oraz sosy czy marynaty. Pozwala on także na wygodne przygotowanie potraw tj. placki ziemniaczane, które smażone w domowych warunkach są źródłem bałaganu i niełatwego do wywietrzenia intensywnego zapachu.

.Grill gazowy Broil King Monarch 390

Grill gazowy Monarch 390 to propozycja dla naprawdę wymagających kucharzy. Posiada rozwiązania technologiczne zastosowane w opisanych powyżej modelach, trzy palniki  oraz boczny palnik. Na ich tle wyróżnia się obrotowym rożnem z dodatkowym palnikiem -  w rękach wprawnego króla grillowania daje on nieograniczone możliwości kulinarne.

Jeśli nie jesteś pewien, który z tych trzech modeli sprawdzi się najlepiej u Ciebie odwiedź stronę grillmajster.pl  lub sklep stacjonarny – nasi fachowcy pomogą Ci podjąć najlepszą decyzję!