Grille gazowe Broil King wyznaczają trendy na grillowym rynku, którymi starają się podążać inni producenci. Fakt ten nie powinien dziwić. Kanadyjska marka od lat dba o wysoką jakość swoich urządzeń, stosowanie do ich produkcji wyłącznie ściśle wyselekcjonowanych materiałów oraz najbardziej rygorystyczną kontrolę jakości na rynku. W rezultacie jej grille gazowe są niedoścignionym wzorem i decyduje się na nie coraz więcej wielbicieli grillowania. Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, w którym wyjaśniamy, dlaczego warto zaufać marce Broil King i co wyróżnia jej grille gazowe na tle tysięcy innych produktów. Również tych, które oferowane są w znacznie wyższej cenie.

Dlaczego marce Broil King warto zaufać?

Kanadyjska marka Broil King założona przez trzech braci w Waterloo (w stanie Ontario) od samego początku miała jeden cel – osiągnąć perfekcję w produkcji wszystkich urządzeń i akcesoriów do grillowania. Jak się okazało, firma szybko osiągnęła sukces. Obecnie jej produkty są sprzedawane praktycznie w każdym kraju na całym świecie, teraz również w Polsce. Marka na ten moment wchodzi w skład dużego holdingu Onward Manufacturing Company i zajmuje czołową pozycję w jego bogatym portfolio.

Firma w dalszym ciągu zleca produkcję swoich urządzeń wyłącznie w kilku wyselekcjonowanych fabrykach. Wszystkie znajdują się w USA i Kanadzie – właściciele firmy nadal opierają się przeniesieniu produkcji do krajów Trzeciego Świata. Ma to wpływ na niesłabnącą jakość, która jest głównym powodem ponadprzeciętnej popularności tej kanadyjskiej marki. Nawet surowce używane do ich produkcji, w tym stal czy aluminium, pochodzą z amerykańskich zakładów hutniczych.

Czym cechują się grille gazowe Broil King?

Wszystkie grille gazowe Broil King mają kilka cech, dzięki którym są niezwykle popularne nie tylko wśród hobbystów, lecz także wśród profesjonalistów. Firma ma z tego względu w swoim portfolio urządzenia podstawowe i do okazjonalnego użytkowania, jak również te bardzo zaawansowane technicznie. Dla przykładu topowy grill gazowy Broil King Imperial ma wszystko to, co obecnie technologia ma do zaoferowania. Od skomputeryzowania całego procesu grillowania po najnowocześniejsze surowce.

Marka dba między innymi o równomierne rozprowadzanie ciepła przez palniki. Duża liczba pojedynczych otworów oraz precyzyjnie wymierzone odległości pomiędzy nimi zapewniają doskonałe rezultaty grillowania. Gaz nie gromadzi się na końcówce palników, dzięki czemu można uniknąć jego posmaku oraz przyspieszonego pieczenia potraw znajdujących się tuż nad nim. Technologia Dual-Tube dba o to, aby grillowanie było zawsze takie, jakiego oczekiwaliśmy.

W smaku z kolei pomagają aromatyzery Flav-R-Wave. Ich zastosowanie w przypadku grilli gazowych Broil King zapobiega wielu nieprzyjemnym rezultatom przyrządzania grillowanych potraw. Przede wszystkim aromatyzer służy do podbicia smaku charakterystycznego dla tej formy obróbki cieplnej. Nadaje składnikom delikatny, subtelny posmak, ułatwiając odparowywanie tłuszczom skapującym podczas przyrządzania różnych dań.

Nowoczesne grille gazowe – Broil King dba o wszystko!

Grille gazowe Broil King mają także specjalnie zaprojektowane ruszty, które nie mają nic wspólnego z rusztami montowanymi do niedawna w urządzeniach znacznie niższej jakości. Przede wszystkim ruszty są żeliwne, a tym samym doskonale magazynują całe ciepło powstałe podczas procesu grillowania. Ponadto ruszty są dwustronne – jedna strona usprawnia wyciekanie tłuszczu i zmniejsza ryzyko przypalenia, a druga (stożkowa) jest uniwersalna i znacznie ułatwia cały proces grillowania.

Nie bez znaczenia jest także bardzo wysoka moc. Dla przykładu grill gazowy Broil King Imperial 690 ma moc łączną 17,6 kW, co jest jednym z najwyższych wyników w całej klasie, oraz palnik rożna o mocy 4,4 kW czy też palnik boczny o mocy 2,9 kW. Tak wysokie wartości pozwalają każdemu na przyrządzenie jednorazowo wielu różnych potraw i ustalenie różnych temperatur dla każdego segmentu przestrzeni roboczej.

Marka produkuje swoje grille gazowe z największym możliwym zaangażowaniem i widać to znakomicie nawet po najmniejszych szczegółach. We wnętrzu urządzeń tej marki znajdziemy np. oświetlenie piekarnika, które umożliwia przyrządzenie grilla nawet późną porą nocną. Oświetlone są także pokrętła oraz wszystkie przyciski i akcesoria służące do obsługi urządzenia.

Nowoczesność jest w cenie!

Grille gazowe marki Broil King są także zaawansowane technicznie w kwestii komfortu ich użytkowania. Dla przykładu rozpalanie następuje za pomocą systemu zapłonu Sure-Lite. Aby przejść do grillowania, wystarczy kliknąć niewielki przycisk znajdujący się na frontalnej części obudowy. Pojemne szafki dają mnóstwo miejsca do przechowywania niektórych dodatków i akcesoriów, np. talerzy czy szpadek do szaszłyków.

Termometry Deluxe Accu-Temp są bardzo dokładne i precyzyjnie wskazują temperaturę w danym rejonie, a obrotowe kółka ułatwiają przestawienie grilla gazowego Broil King w inne miejsce. Nie bez znaczenia dla klienta profesjonalnego jest także obecność kółek z możliwością poziomowania Level Q – dzięki nim można ustawić i wypoziomować grill praktycznie w każdym miejscu.

Niezbędne akcesoria do grilla – warto je mieć

Grille gazowe Broil King warto uzupełnić o akcesoria, dzięki którym można rozwinąć funkcjonalność swojego urządzenia, zwiększyć bezpieczeństwo lub komfort. Bardzo ciekawe są między innymi skrzynki wędzarnicze na pellet, płyty żeliwne na kuchenki boczne oraz dodatkowe aromatyzery Flav-R-Wave. Warto także przyjrzeć się brytfannom do grillowania, dzięki którym można uporządkować wszystkie warzywa i grillować je w odpowiednich warunkach. Przyda się również uniwersalna płyta żeliwna oraz termometry elektroniczne z kilkoma sondami. Wielbiciele włoskiej kuchni powinni również zapoznać się ze specyfiką kamieni do grillowania pizzy.

Zachęcamy już dziś do zakupu grilli gazowych Broil King. Marka ta ma w swojej ofercie dziesiątki wyselekcjonowanych produktów i urządzeń najwyższej klasy, które zachwycają funkcjonalnością oraz zaawansowaniem technicznym. Dobrze jest zamawiać je wyłącznie u sprawdzonych dostawców, takich jak Grillmajster.pl. Zapraszamy do złożenia zamówienia już dziś, a w razie pytań – do kontaktu z naszymi pracownikami. Odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące akcesoriów do grilla czy też samych grilli gazowych, a także chętnie pomożemy w wyborze urządzenia dostosowanego do potrzeb grillowicza.