Monarch to grille gazowe, które niezmiennie zachwycają funkcjonalnością oraz walorami smakowymi przygotowywanych na nich potraw! Wygodnie i szybko przyrządzisz typowe dania grillowe, jak również rozpoczniesz nowy, bardziej egzotyczny rozdział kulinarny. Niezależnie od tego czy planujesz skromny obiad w ogrodzie czy masz ochotę zaprosić kilku gości więcej - Grille Broil King Monarch sprostają Twoim oczekiwaniom.

Seria Monarch od Broil King - charakterystyka

Grille z serii  Monarch to niezwykle wydajne grille gazowe Broil King. Wyposażone w unikalny system PGT (Performance grilling technology) i zbudowane z wysokiej jakości trwałych materiałów są idealnym wyborem na rodzinne spotkania w ogrodzie. Są to modele trzypalnikowe, który posiadają pięć nowoczesnych rozwiązań technologicznych zwiększających komfort grillowania, wydajność oraz walory smakowe potraw.

System PGT  - co to jest?

PGT to właśnie wspomniane wcześniej opatentowane rozwiązania Broil King. Należą do nich:

  • specjalnie zaprojektowany dwustronny ruszt żeliwny Flav-R-Cast gwarantuje doskonałe efekty grillowania dla różnych rodzajów potraw. Solidne ruszty żeliwne charakteryzują się doskonałą retencją ciepła i umożliwiają charakterystyczne znakowanie na grillowanych produktach. Posiadają dwie strony:
  •  stożkową, idealną do przygotowania perfekcyjnego steka
  •  oraz rynienkową, która sprawdzi się podczas przyrządzania  tłustych kawałków mięsa (aby wychwytywać soki).
  • aromatyzery Flav-R-Wave wypełniające dno piekarnika niezwykle skutecznie odparowują tłuszcz, co przyczynia się do zachowania soczystości i nadania charakterystycznego smaku potrawom,
  • głęboki Piekarnik Therma-Cast  wykonany z odlewanego aluminium gwarantuje doskonałą izolację cieplną i zapewnia stabilną temperaturę wewnątrz grilla,
  • palniki Dual-Tube wyróżniają się swoją konstrukcją, a dokładniej dodatkową, wewnętrzną rurą. Jej obecność zapewnia równomierne rozprowadzenie gazu i błyskawiczne oraz równomierne rozgrzanie całej powierzchni rusztu, 
  • zawory Linear-Flow umożliwiają precyzyjną kontrolę przepływu gazu, co gwarantuje, że grill będzie idealnie nagrzany, osiągając  temperaturę  wymaganą dla przyrządzanego typu dania. Dzięki temu masz pełną kontrolę nad procesem grillowania i możesz uzyskać doskonałe efekty.

Modele serii Monarch

Monarch 320 to najbardziej podstawowy wariant w serii,  który posiada trzy palniki boczne o dużej mocy oraz oczywiście wspomniany system PGT. Cechuje się ponadprzeciętną żywotnością elementów stalowych i emaliowanych oraz obrotowym rusztem.

Monarch 340 jest wzbogacony o  dodatkową kuchenką boczną wbudowaną w lewą półkę boczną. 

Monarch 390 to natomiast grill kompletny, który posiada najbogatsze wyposażenie. Ta machina do grillowania zachwyca niezwykłą wydajnością - trzy podwójne palniki wykonane ze stali nierdzewnej zapewniają imponującą moc 8,8 kW na całej powierzchni grillowania. Dodatkowo, grill posiada boczną kuchenkę o mocy 2,7 kW oraz rożen o mocy 3,5 kW, co jeszcze zwiększa jego funkcjonalność. Wyposażony jest w dużą tacę ociekową oraz posiada bardzo praktyczą zapalarkę Sure Lite. Utrzymanie stabilnej temperatury wewnątrz grilla strzeże natomiast termometr Deluxe Accu-Temp.  Stylowe wzornictwo i chromowane aluminium to wisienka na torcie.

Zalety grilla gazowego Monarch

Jakość i niezawodność Monarch 390, 340 i 320 nie pozostawia cienia wątpliwości, dlatego producent zapewnia 25 lat gwarancji na piekarnik i 10 lat na palniki dla wszystkich modeli z serii.

Dodatkowo do końca maja, kupując grilla z serii Monarch, w prezencie otrzymasz oryginalny pokrowiec Broil King!

Oczywiście część zalet jest charakterystyczna dla danego modelu, niemniej seria Monarch posiada pewne cechy wspólne, które sprawiają, że nie mają sobie równych. Grille gazowe Broil King z serii Monarch to najwyższa jakość w przystępnej cenie.  Swoim wyposażeniem dorównują modelom z wyższych półek cenowych, dlatego to jedna z chętniej wybieranych serii.

Wytrzymała konstrukcja

Seria Monarch jest wykonana z doskonałej jakości materiałów - przede wszystkim stali nierdzewnej oraz aluminium. Dzięki temu grille posiadają solidną konstrukcję oraz są odporne na działanie czynników atmosferycznych, uszkodzenia mechaniczne oraz upływ czasu.

Jakość grillowania

Zastosowane w urządzeniach opatentowane rozwiązania technologiczne Broil King sprawiają, że grillowanie przechodzi na zupełnie inny poziom. Pełna kontrola i precyzja pomiaru temperatury oraz sprawiają że, przygotujesz idealne wypieczone i soczyste dania - tak jak lubisz!

Powierzchnia grillowania

Grille z serii Monarch posiadają dość dużą powierzchnię grillowania, co pozwala na komfortowe grillowanie i przyrządzanie dań dla większego grona gości.

Dodatkowe funkcjonalności

W zależności od modelu, seria Monarch raczy użytkowników praktycznymi funkcjami, które zdecydowanie zwiększają komfort użytkowania. Są to między innymi szafki na butlę i uchwyty na butlę gazową, stojak na akcesoria grillowe i składane półki boczne z haczykami a także półki na przyprawy, obrotowe kółka z możliwością blokady czy zapalarka Sure-Lite.

Intuicyjna obsługa i mało skomplikowana konserwacja

Grille gazowe Monarach są starannie zaprojektowane, z troską o detale i szczegóły zwiększające wygodę użytkowania. Ergonomiczne uchwyty, wygodne pokrętła oraz rozwiązania zapobiegające przypalaniu i ułatwiające czyszczenie to tylko niektóre z nich. 

Estetyka i ponadczasowy design

Nowoczesny a jednocześnie elegancki design sprawia, że grille cieszą także oko i doskonale wpasowują się w przestrzeń ogrodu, tarasu czy patio.