Samodzielnie wędzone mięsa, ryby, sery i wędliny to rozkosz dla podniebienia miłośników wyrazistych, pełnych aromatu produktów spożywczych. Wędzenie w warunkach domowych pozwala na samodzielny wybór składników bazowych - świeżych oraz w zależności od preferencji bardziej lub mniej tłustych. Obróbka cieplna w towarzystwie dymu i odpowiednio dobranych przypraw sprawia, że jedzenie zyskuje wyjątkowo apetyczny kolor, charakterystyczny zapach i niepowtarzalny smak. Jeśli nie masz doświadczenia w wędzeniu, ale chcesz spróbować swoich sił, wypróbuj urządzenie, które ułatwi Ci pierwsze kroki i ochroni przed błędami nowicjusza - zobacz co oferuje wędzarnia gazowa!

Zalety wędzarni gazowej

Korzystanie z wędzarni gazowej, podobnie jak w przypadku grilla gazowego, ogranicza ryzyko przypalenia i przesuszenia potraw. Dzięki wytwarzaniu ciepła przy pomocy gazu możliwe jest utrzymanie stabilnej temperatury oraz jej precyzyjne kontrolowanie. Wędzarnia gazowa dobrze utrzymuje ciepło, pozwala wędzić wiele produktów jednocześnie i redukuje ryzyko oparzenia. Urządzenie z reguły wyposażone jest w termometr, co znacząco usprawnia proces wędzenia. Produkty tego typu są więc łatwe w użyciu i tanie w eksploatacji. Często można korzystać z nich w połączeniu z wybranym rodzajem drewna - najbardziej polecane jest to pochodzące od gatunków owocowych, nadające potrawom szczególny aromat. Laikom warto wspomnieć również, że wędzarnia grillowa pozwala na obróbkę cieplną w towarzystwie parujących płynów - wody z ziołami lub soków owocowych - które dbają o zachowanie soczystości mięsa. Zaletą wędzarni gazowej jest także jej mobilność i estetyczny wygląd. Urządzenia można zwykle przestawiać w dowolne miejsca, korzystając przy tym z kółek przy podstawie. Ich design i wielkość pozwalają również bez obaw umieścić je w ogrodzie lub schować w piwnicy, kiedy nie są już potrzebne. 

Dla amatora i specjalisty - wędzarnia gazowa Smoke

Poszukując urządzenia dobrego na początek przygody z wędzeniem, a jednocześnie odpowiadającego potrzebom osób, które doskonale się na tym znają, warto przyjrzeć się bliżej produktom sprawdzonej marki Broil King. Wędzarnia gazowa Smoke z mocnym palnikiem nierdzewnym 4,4 kW, który w połączeniu z podwójnymi ściankami stalowymi wypełnionymi powietrzem gwarantuje szybkie uzyskanie pożądanej temperatury (co przekłada się na oszczędność) oraz jej długotrwałe, efektywne podtrzymywanie. Sprzęt dysponuje również precyzyjnym termometrem pozwalającym na łatwe kontrolowanie temperatury wędzenia. Ma także bezstopniowo regulowane nawiewy, umożliwiające zmniejszanie i zwiększanie ilości dymu.

Atutami produktu są też:

- duża misa na płyny - wodę lub sok,

- taca ociekowa na tłuszcz, chroniąca podłoże przed zabrudzeniem,

- modyfikowane wnętrze - z rusztem, hakami i stojakiem do pieczeni,

- podwójne drzwi -  praktyczne rozwiązanie, kiedy musisz dosypać drewna.

Poza tym, model Smoke to wędzarnia o bardzo dużej powierzchni roboczej grilla (aż 4970 cm²), która dzięki pionowej konstrukcji zajmuje jednocześnie niewiele miejsca. Produkt jest przy tym niezawodny i trwały, wykonany z wysokiej jakości materiałów objętych wieloletnią gwarancją i dopracowany w najmniejszym szczególe (malowany farbą odporną na wysokie temperatury). Wędzarnia jest prosta i wygodna w obsłudze. Posiada kółka transportowe, dzięki czemu można łatwo przestawić ją w dowolne miejsce. Przy swojej praktyczności i solidności gwarantuje także doskonały smak i aromat wędzonych potraw, dzięki wykorzystaniu autentycznego dymu z wiór drzewnych. 

Jeśli szukasz solidnego i estetycznego produktu, który łączy wysoką funkcjonalność z łatwością obsługi, wędzarnia gazowa Smoke będzie idealnym wyborem - zwłaszcza, jeśli dopiero rozpoczynasz przygodę z samodzielnym wędzeniem. 

Sprawdż także: Wędzarnia gazowa Weber SMOKEY MOUNTAIN