Większość z nas uwielbia potrawy z grilla  i brak działki nie powinien nas przed tym powstrzymywać. Całe szczęście istnieje kilka sposobów, aby cieszyć się grillowaniem. Choć jest to kwestia budząca wiele emocji, polskie prawo nie zawiera zapisów zabraniających grillowania na balkonie. Zatem, jeśli zastosujemy się do ogólnych zapisów mówiących o przestrzeganiu porządku i dobra mieszkańców, nie naruszamy żadnych przepisów. Wybór ekologicznego urządzenia, które nie narusza zasad przeciwpożarowych i nie zakłóca spokoju sąsiadów to wariant idealny dla amatorów wypoczynku na balkonie.

Zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem.

Grillowanie na balkonie - czy jest zgodne z prawem i jak się za to zabrać?

Grill węglowy na balkonie to oczywiście bardzo zły pomysł -  po pierwsze zagraża zaprószeniem ognia, a dym najzwyczajniej jest zbyt uciążliwy dla sąsiadów. Choć zdarzają się amatorzy tego typu rozwiązań, nie warto ich naśladować. 

Sytuacja ma się inaczej w przypadku grilla elektrycznego. Przed wcieleniem pomysłu w życie warto sprawdzić, czy w regulaminie budynku są ograniczenia dotyczące elektrycznych grilli, jednak co do zasady to bezpieczna i w większości miejsc dozwolona opcja.


Grill elektryczny posiada same zalety. Jest kompaktowy i idealnie wpisuje się w niewielkie przestrzenie balkonowe czy tarasowe.Ten typ grilla jest mobilny, bardzo łatwy w użyciu oraz czyszczeniu i - co najważniejsze - bezpieczny. Grille elektryczne to brak ognia i dymu, zatem oprócz pysznej potrawy zyskujemy spokój sumienia i nie nadszarpnięte relacje z sąsiadami.

Zalety i funkcjonalność grilli elektrycznych doskonale oddaje  Grill elektryczny Weber PULSE 2000 Stand . sprawia, że grillowanie jest tak proste, jak powinno być. Jest tak kompaktowy, że można go również ustawić na balkonie, jest łatwy do czyszczenia i jest zaawansowany technologicznie. Cyfrowy termometr iGrill z podłączeniem aplikacji Weber PULSE otwiera nowy wymiar grillowania elektrycznego. Po prostu warto grillować wygodnie i łatwo. 

Jeśli regulamin lub przepisy wspólnotowe pozwalają także na używanie grilli gazowych, możesz kupić taki grill i używać go swobodnie na balkonie. Grill gazowy jest łatwy w użyciu,  i szybko się nagrzewa, co umożliwia komfortowe  przygotowanie smacznych potraw. W ofercie Weber można znaleźć także kompaktowe urządzenia zajmujące niewiele miejsca, o czym więcej w dalszej części. 

Jeśli chcesz mieć więcej informacji na temat grillowania na balkonie, sprawdź w tym wpisie Grillowanie na balkonie – jak się przygotować?


Grill węglowy - gdzie można grillować?

Brak balkonu to nie koniec świata. Jeśli jesteś tradycjonalistą i lubisz smak i aromat dań typowy dla grillowania na węglu, wybór grilla MasterTouch Premium od Webera zdecydowanie zmieni Twoją perspektywę. Możesz go ze sobą zabrać na plażę lub w inne miejsce, posiadające strefę wyznaczoną do grillowania lub ognisk.


Ten model pozwala przygotować niezwykle aromatyczne dania z warzyw oraz wyborne potrawy mięsne. Z pomocą  Grill węglowy Weber Master Touch Premium SE E-5775  nie tylko upieczesz żywność -  w zestawie znajdziesz także kratkę do steków Sear Gate oraz dyfuzor do wędzenia  oraz uchwyt na przybory! Oprócz wielofunkcyjności na uwagę zasługuje doskonały smak uzyskiwany także za sprawą  funkcji regulacji wentylacji oraz wbudowanemu w pokrywę termometrowi. Co istotne, pokrywa grilla Premium SE E-5775 jest wyposażona w  Gourmet BBQ System. Pozwala on wymieniać części pokrywy i używać dodatkowe akcesoria (np.kamień do pizzy, wok) poszerzając spektrum potraw możliwych do przygotowania na grillu.

Jaki grill najlepszy w podróż?

Jeśli grill węglowy to dla Ciebie za duży bagaż i szukasz czegoś naprawdę niewielkiego a jednocześnie profesjonalnego, najlepszym wyborem będzie Grill gazowy Weber Traveller 


W kontekście tego grilla słowo praktyczny czy kompaktowy nabiera nowego znaczenia. Traveller zmieści się w każdym bagażniku a przemyślany system składania oraz wytrzymałe koła pozwolą dotrzeć z nim w dowolne miejsce.  Dlatego, jeśli lubisz grillowanie i często podróżujesz, Grill Traveler Weber może być idealną opcją dla Ciebie.

Zalety grilla Traveller od Webera to m.in.

  • niewielkie wymiary -  Grill Traveler Weber zajmuje niewiele miejsca a jego składana konstrukcja ułatwia przechowywanie,
  • poręczność - jest lekki i wygodny w transporcie, dlatego  z łatwością zabierzesz go ze sobą na wakacje, piknik, camping a nawet wycieczkę rowerową,
  • łatwy w użyciu - z travellerem bardzo szybko rozpoczniesz grillowanie, bez konieczności spędzania czasu na montażu i skomplikowanych instrukcjach.

Doskonałe smaki i wysoka jakość to cecha wspólna wszystkich wymienionych grilli marki Weber. Zatem, szukając grilla przede wszystkim  taras, w zależności od regulaminów wspólnot czy spółdzielni, możesz wybierać wśród grilli elektrycznych i gazowych. Sprawdzą się one zarówno na balkonie jak i w terenie (elektryki potrzebują jednak prądu). Jeśli szukasz grilla na wypady za miasto, możesz wybrać tradycyjny grill węglowy w nowej odsłonie lub postawić na ultranowoczesny i poręczny grill gazowy dedykowany dla wiecznych turystów.